Dolar (USD)
33.02
Euro (EUR)
35.95
Gram Altın
2548.70
BIST 100
11156.2
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

19 May 2020

Libya’daki kaosun baş sorumlusu kim?

Libya’da ki kaosun başı NATO, gövdesi İSRAİL,RUSYA,FRANSA ayakları ise BAE,MISIR VE SUUD'tur.Dolayısıyla çözüm bunlarsız olmalıdır.LİBYA'da NATO ile müşterek hareket doğru olmaz.

Geçenlerde NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Libya Başbakanı Serrac'la telefonda görüşerek, "ittifakın Libya'nın savunma ve güvenlik kurumlarının inşasına katkı sağlamaya hazır olduğunu" belirtmiş.Teklifin meşru hükümetin darbeciler karşısında üstünlük sağladığı şu günlere denk gelmesi çok manidar.Sizce?

Oysa ki NATO , LİBYA'da KADDAFİ ile karşıtları arasında çatışmalar başlayınca 17 Mart 2011 tarihli BM Güvenlik Konseyi'nin 1973 sayılı kararını gerekçe göstererek ittifakın 28 üyesinden sadece 8'inin onayı alınarak LİBYA'ya müdahalede bulundu.

Bununla;

Silah ve paralı asker ambargosu uyguladı,Uçuşa yasak bölge ilan edildi, KADDAFİ'nin kara,hava gücü yok edildi.Libya'da kaosun artarak sürmesine zemin hazırlandı.Ardından darbeci HAFTER devreye sokuldu.

Yasal dayanağı olmayan bu girişimin temel amacı Libya'da ki mevcut otoriteyi alaşağı edip,AMERİKAN çıkarlarını inşa etmek idi.Bunun için önce NATO sonra HAFTER devreye sokuldu.

Tek kutuplu Dünya nizamı ile birlikte ABD NATO'yu BM kararlarını uygulayan bir silahlı güç olarak kullanmakta.Buda sadece Amerikan çıkarlarına hizmet ettiğinden diğer güçlerce NATO'yu sorgulanır kılıyor.İçeride kırılmalara neden oluyor.

Libya'da ki kaosun baş sorumlusu NATO ayakları ise RUSYA,BAE, FRANSA,SUUDİ ARABİSTAN,MISIR ve diğerleridir.Dolayısıyla NATO'nun Libya'daki varlığı huzur ve iç barış değil AMERİKAN çıkarlarını taşımaktan başka bir işe yaramaz

HÜLASA;

Libya bizim için ANADOLU kadar önemlidir.Mavi Vatan'daki iş birliğinin devamı için NATO'suz ve HAFTER'siz bir Libya inşa edilmelidir.TÜRKİYE bu süreçte aktiftir daha fazla aktif olmalıdır.

Ayrıca LİBYA'da 1 milyona yakın KÖROĞLU Türkleri mevcuttur.Bunlar Türkiye'ye canu gönülden bağlıdır.UMH'nın silahlı gücünün %80 'ini Köroğlu Türkleri teşkil etmektedir.Diğerleri ise Arap ve Berberi kardeşlerimizden oluşmaktadır.

Türkiye içeride sağlam kaldıkça NATO'nun kenar,yeşil kuşak,köprü kavramları ile tarif ettiği bir ülke değil, imparatorluk refleksleri gösteren İslam dünyasının Merkez ülkesi olmaya LİBYA ve diğer Gönül Coğrafyamızda adalet ve merhameti yükseltmeye muktedir olacaktır.

Bir bilgi daha Libya 1960 lara kadar kendi Harp Okullarını açmayıp subaylarını bizde yetiştirmiştir.KADDAFİ bizim Kara Harp Okulumuzdan mezundur.Bu bağlılık nişanesidir diğer bir nişanede bayrağındaki AY ve YILDIZ'dır.

HÜLASA; LİBYA candır.Can kurda teslim edilmemelidir.Cenabı Hak milletimizi ve devletimizi Libyalı kardeşlerimizle birlikte zalimlere karşı muzaffer eylesin Amin.

 
VF kat sağ