Dolar (USD)
16.7225
Euro (EUR)
17.4685
Gram Altın
966.03
BIST 100
2415.66
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE


Osman Bey'in 2. nikah krizi!

EKRANLARIN en çok izlenen dizilerinden biri olan Kuruluş Osman'ın, geçtiğimiz çarşamba günü yayınlanan bölümüne, Osman Bey'in ikinci nikâh töreni damgasını vurdu.

Bir önceki haftadan itibaren Osman Bey'in Malhun Hatun'la nikâhlanma dönemine girmesi, evlerde krize sebep oldu...

Nasıl mı?

İzah edeyim...

Osman Bey'in Bala Hatun'la nikâhlı olmasına rağmen, ikinci bir hanımla yeni bir nikâh akdi yapacak olması, aynı diziye müptelâ karı-kocalar arasında resmen kriz çıkardı.

osman1_fc808a08ae84344165d66d02d36b5f5e.jpg

Hanımlar çok sinirlendi

Erkekler bu ikinci nikâh olayını, dînen cevaz verildiği için normal karşılarken, hanımlar buna şiddetle karşı çıktılar. Hatta sosyal medyada öyle yorumlar yapıldı ki, dinin hükümlerini ve cevazını neredeyse inkâr eder duruma düştüler.

Nasıl olurmuş da Osman Bey, ikinci bir nikâhla yeni bir hatun alırmış. Bu haksızlık imiş...

Oysa aynı hanımlar, ekranlarda yayınlanan diğer dizilerdeki rezilliklere hiç ses çıkarmazlar. Kuruluş Osman'daki helâl daire içinde yapılan bir izdivaca ise tepki gösterirler.

Hâl böyle olunca çok sayıda hanım, Osman Bey'in ikinci nikâhına tepki vermeyen kocalarına sinirlendiler, atar yaptılar resmen. İnanılır gibi değildi doğrusu... Bir dizinin, sosyal hayatımızı bu kadar etkilediğine ilk kez şahit oldum. Zira aynı kriz bizim evde de yaşandı.

Bir daha izlemem tribi!

Benim eşim; Osman Bey, Bala Hatun'un üstüne ikinci bir hanımla nikâhlandı diye, "Bir daha bu diziyi izlemem" deyip, Çarşamba gecesi tv'den başka bir program izledi, ben de diziyi masa üstü bilgisayarımdan kulaklıkla izlemek zorunda kaldım.

Malhun Hatun'un tavrı

Senaristlerin yazımına bir lâfım yok. Ancak, Osman Bey ile Malhun Hatun'un nikâhının kıyıldığı günün gecesinde Malhun Hatun'un, Osman Bey'e tavır koyması ve onu çadırından resmen kovması da neyin nesiydi anlamış değilim.

Belli ki senaryoyu yazan ekip buradan da yeni bir hikaye çıkaracak karşımıza.

Belgesel değil TV dizisi

Öte yandan Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman severlerin bir kısmı, 5 yıldır şunu anlayamadı.

Arkadaşlar, bu bir TV dizisidir, belgesel değildir. Her bölümden sonra, "Tarihin içine ettiler, tarihte böyle bir şey yok" eleştirilerinden ben şahsen bıktım.

Bu eleştiriyi yapanlar, bir türlü dizi mi yoksa tarihi belgesel mi seyrettiklerinin farkına varamadılar.

Beyler... Hanımlar... Gençler... Kuruluş Osman, bir belgesel değildir. Bir TV dizisidir. Keyfini çıkarmaya bakın. Burada izledikleriniz, tarihi gerçeklerle örtüşmüyor diye boşuna sinirlenmeyin.

*********

osman2_9dcdd8b1395634230e66b4ba8cf34487.jpg

Teşekkürler Nurettin Sönmez

DİRİLİŞ Ertuğrul’dan başlayarak Kuruluş Osman’da da BAMSI BEY karakterini başarıyla canlandıran oyuncu Nurettin Sönmez’e şahsen çok teşekkür ediyorum.

Böyle bir karakteri; harika replikler ve mimiklerle donatan senaristlerin yüzünü fazlasıyla memnun eden Nurettin Sönmez, Bamsı Bey’in şehadetiyle diziden ayrıldı ve bana göre dizinin bel kemiklerinden biri kırıldı!..

 
TDV sağ
Advertisement Advertisement