Dolar (USD)
18.6452
Euro (EUR)
19.6449
Gram Altın
1077.074
BIST 100
4962.97
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE


Rabbani ulemaya dokunmayın 1

15 Temmuz hain darbe girişimi sonuçsuz kalınca, üst akıl çılgına döndü. Serseri mayın gibi çatacak yer arar gibi bir hali var. Artık her cepheden gizli açık hücum vaziyetindedirler. Terör örgütlerine binlerce tır silah yardımlarıu2026 Her türlü teknik ve lojistik destekleru2026 Savaş uzmanı danışmanlaru2026 Keskin nişancı timler ve sayısı bilinmeyen terör uzmanı militanlar. Her biri İslam'a ve Müslümana karşı kin, nefret ve öfke yüklü, ölüm makinası canileru2026

İslam düşmanları, ordu ve silahları ne kadar gelişkin ve güçlü olsa da sıcak savaşla; ümmet ve İslam'la baş edemeyeceklerini asırlar öncesinden anlamışlardı. Ancak asıl tehlike burada değil yine de. Asıl tehlike, savaşın soğuk olanı. Sinsi, kalleş ve kahpece olanı. Bu sebeple de çok daha etkin ve daha az riskli olan soğuk savaş moduna geçtiler. Diyebiliriz ki, sıcak savaşın masrafı % 90, etkisi % 10. Ama soğuk savaşın masrafı % 10 bile değilken, etkisi % 90.

Bu savaşın da çok değişik yöntemleri var. Soğuk savaşın bir yönünden genelde hep bahsediyoruz. İnternet, TV, sinema, tiyatro, içki, kumar, uyuşturucu, moda, müzik, futbol ve her tür oyun oynaşlaru2026 Yani ahlak ve maneviyatı ifsat etmek suretiyle; toplumu ve dolayısıyla ümmeti içerden çürütüp zaafa düşürmek ve derken yıkmak. Takriben iki asırdır, bu yöntemle ümmeti çok ciddi manada hırpaladılar. Ancak ne yapsalar yine de tamamen yıkamadılar.

Soğuk savaşın bir başka yönü dine karşı dinu2026 Yani İslam'a karşı yine İslam etiketli sun-i bir dinle savaşmak, en kestirme yoldur. Bu metotta içerden ayartılan hainler, piyon görevi gördüğünden asıl düşman, planını kurduktan sonra kenara çekilip seyretmektedir. Plan tam işler hale gelince, ümmetin çocukları önce ihtilaf, sonra iftirak ve münakaşalar daha sonra ibadet aşkıyla birbirlerini öldürmeye başlıyorlar. Hem öldüren tekbir getiriyor, hem de ölenu2026

Bunun daha da sinsi olanı FETÖ ile denedikleri, ılımlı İslam projesi. Milyar dolarlar dökülerek, neredeyse dünyanın tüm devletlerine 10-15 yılda yayılı veren fetö okulları, bunun içindi. Elbette bu okullar bir yandan haçlı Siyonist ittifakının istihbarat ofisleri olarak görev görüyordu. Ama asıl görevi, Yahudilik, Hristiyanlık, zerdüştlük, Budizm vs. muharref hurafelerle yoğrulmuş, üzerine de İslam sosu dökülmüş bir dini pazarlamaktı.

Bu kokteyl dinin semeresi ise kısaca "DEİZM"dir. Cennetlik olmak için Allah (cc) a inandım demek kafi. Allah (cc) a inandıktan sonra ibadet yapmışsın yapmamışsın çok fark etmez. İçki, kumar, zina, aşk meşk, faiz vs. bunlar da çok büyütülecek şeyler değil. Yani ayıp günah vs. gibi hiçbir suç ve kabahat, cennete girmeye mani değil. Çünkü deizmin Allah'ı o kadar merhametli ki, bunların hepsini siliveriyor.

Bu bomba üst akıl ve derin güçlerin eline geçince yardımcı kuvvetleri cepheye sürdüler. Bunlar; kediciklerin babası gibi şehvet bezirganlarıu2026 Haydar baş gibi, bir yandan küfrün elebaşlarını evliya ilan ederken, diğer yandan Şia'ya kurşun askerlik yapan çok yüzlü münafıklaru2026 Bidat ve hurafeleri yaymaya çalışan din bezirganları ve daha niceleriu2026

Bunlar da yetmedi daha akademik görünen naylon müçtehitleru2026 Kur'an'ı Kerim'i kendi heveslerine göre yorumluyorlar. Sünneti inkar ediyorlar. Bunu yaparken de yine sünnetten delillere sığınma gibi bir garabete giriyorlar. Kur'an ve Sünneti bize sapasağlam ulaştıran ashabı kiramı (Rıdvanullahu aleyhim ecmau00een) gözden düşürmeye çalışıyorlar. Keramet bir yana net bir şekilde Kur'an ayetleriyle sabit olan mucizeleri inkar ediyorlar. Kaderi inkar ediyorlar. Kısacası Sünneti inkar ve Kur'an'ı tahrif konusunda birbirleriyle yarışıyorlar.

İşin daha tehlikeli yanı, bu tahrifatçılara kaşı sapasağlam ve dik duran, rabbani ulemaya karşı yapılan algı operasyonlarıu2026 Birkaç ay önce, bu rabbani alimlerin önemli üyelerinden olan İhsan Şenocak hakkında bir algı operasyonu başlatıldı. Şöyle veya böyle hoca efendinin hizmetlerine kısmi bir sekte vuruldu. Ama daha da önemlisi rabbani ulemanın geri kalanına da kendilerince gözdağı vermek istediler. "Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla" hesabı.

Şimdiler de bu rabbani alimlerin çok daha etkin ve Allah (cc) ın çalışmasını bereketlendirdiği ikinci bir zatı hedefe koydular. Nureddin Yıldız hoca efendiu2026 Bunu kimler yaptı niçin yaptı konusuna bir sonraki yazımızda değinelim inşallahu2026 Selamu2026 Duau2026

 
Advertisement Advertisement