YAZARLAR

Tüm Yazıları Melih Esat Açıl

Sözcü’den Yılmaz Özdil’e ‘bira’ desteği gelmedi!

12.01.2019 00:01

Yılmaz Özdil, Başkan Erdoğan’a bira içirmekle kafayı bozmuş. Söylemlerinde ve yazılarında promil sınırlarını baya zorluyor! İçi boş söylemlerini ve yazılarını kelime oyunlarıyla süsleyerek saf insanlara kendini dinletip, kitaplarını ve köşe yazılarını okuta okuta arkasında büyük bir koyun sürüsü oluşturdu. O da çoban misali sürüsü dağılmasın diye marjinal çıkışlar yaparak gündemde kalmaya devam etmek istiyor.

Halk TV’de Uğur Dündar’la yaptıkları Halk Arenası programında, “Bütün kalbimle söylüyorum, en küçük bir kinaye yok, asrın liderimiz bir bira içmiş olsaydı, bugün çok daha iyi bir Türkiye olurdu, çünkü, bunu kötü alışkanlık veya alkol manasında söylemiyorum, bunu yaptığında kötü bir şey olmadığını görmüş olurdu” demişti.

Bunun üzerine de Başkan Erdoğan, “Cumhurbaşkanını bira içmeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır” demişti.

“Bira içseydi eğer bugün Türkiye çok daha iyi olurdu, bunu yaptığında kötü bir şey olmadığını görürdü” diyen Özdil bilmiyorsa, bizim dinimizde ‘İçki bütün kötülüklerin anası’ olarak geçiyor.

Kafası güzel Özdil son yazısında da birayı öve öve bitiremedi…

“Sümerler faşistti demek ki.

Birayı onlar icat etti.

Kil tabletler üzerine çivi yazısıyla kaleme alınan Gılgamış Destanı'nda bira anlatılıyor, bira içenin ruhunun sakinleştiği, kalbinin neşe dolduğu, yüzünün ışıldadığı anlatılıyor, milattan önce 2 bin yılı!”

Yahu şu paragrafından bile ne kadar boş bir insan olduğunu görebilirsiniz. Sümerler dindar bir cumhurbaşkanına bir bira içsen ülke çok daha iyi olurdu dedi mi? Ne alaka ya hu, ne alaka?

Daha devam ediyor milattan önce kalmış aklıyla, milattan önceden örnekler vermeye:

“Ekmekle birlikte en önemli besin kaynağıydı, aşçılar ve bira yapımcıları askerlikten muaf tutuluyordu, önemini düşün gari.

Hammurabi Kanunları'nda bira var.

‘Bira için fahiş fiyat isteyen satıcının suda boğdurularak cezalandırılacağı’ anlatılıyor, kafana göre zam yapamıyordun yani.”

 

Yılmaz Özdil ile Conor Mcgregor

Şimdi bunun anlamadığı mesele, senin bira içmen veya sevdiceklerinin içmesi falan değil, ülkenin dindar başkanına böyle bir teklif sunman...

‘Ne var ki canım zorla içirmemiş ya’ diyenlere bir örnek vereyim, UFC’nin en çok konuşulan maçı Khabib ve Mcgregor’un basın toplantısını izleyenleriniz vardır. Hatırlayın, orada Mcgregor, Khabib’e kendi markası viskisini, içmeyeceğini bildiği halde tahrik etmek için uzatıyor ve ‘hayır’ cevabını alınca, basın toplantısında o kadar ağır laflar soktuğu halde tepki vermeden geri çekiliyor. Bu durum dünyada sadece Müslüman kesimden değil, diğer dinlere mensup olanlar ve inançsızlardan çok büyük tepkilere neden oluyor.

Ki Başkan Erdoğan tam yerinde bir cevap veriyor. Özdil gibi kendini aydınlar aydını gören birisinden özür beklemezdik ama devam etmesi zihniyetinin dehlizlerine kadar karardığını net olarak gösteriyor.

 

Özdil kendi gazetesi Sözcü’ye veryansın etti!

Üstüne bir de kimse destek görmediği için veryansın ediyor. Hatta köşesinde kendi gazetesi için bile şunları aktarıyor, “Ve, kendi gazetem Sözcü bunlarla alakalı tek kelime yazmadı.

Tam sayfa medya köşesi olmasına rağmen çıt çıkarmadı.

Dünyada hangi gazete, o ülkenin cumhurbaşkanı tarafından kendi yazarına “faşistin dik alası” denilmesini haber yapmaz?

Hangi demokrat ülkede, hangi gazete kendi yazarına yönelik iktidar medyası saldırısına sessiz kalır?

Kendi gazetemizi, yazarlarımızı, çalışanlarımızı savunmak için hayatımızı ortaya koyuyoruz, kendi gazetemiz bizim için lütfedip kılını bile kıpırdatmıyor…”

Sözcü gibi hemen hemen her olayı iktidardan bilen bir gazete bile sana destek çıkmıyorsa, insan bir düşünür. Ama yok, aydınlar aydınımız söylediyse doğrudur.

Kendi gazetesine veryansın ederken, ‘Heyt be, gazeteciye bak kendi gazetesini bile eleştirebiliyor, tam bir aydın gazeteci’ diye düşünmüş müdür? Bence düşünmüştür. Ya da kitap satış rakamlarını da düşünmüş olabilir yani hakkına girmeyelim.

Milat öncesinde kalmış Özdil’e, günümüz tıpından biranın zararlarını kısaca anlatayım.

Kan şekerini düşürür ve kilo aldırır, karaciğere zarar verir, vücudun susuz kalmasına (dehidrasyona) yol açar, kan basıncını artırır, asit reflüye yol açar, yüksek tansiyona neden olur, mide asidine zarar verir, mide kanseri riskini %75 arttırır, cinsel hayatınıza zarar verir…

Alkolün, aile hayatına, psikolojik sıkıntılara vs. etkilerini de yazmaya kalksak uzar gider.

Özdil, bunları bilmiyor mu gerçekten?

Belki de sadece bira markalarıyla gizlilik esaslı bir reklam çalışması yürütüyordur.

Akdamar tüm ihtişamıyla ziyaretçilerini ağırlıyor

40 yıllık savaşın acısı müzede sergileniyor

Kolombiya'da göstericiler ve polis arasında arbede

Washington'da yaşayan Türklerden protesto

Ailesiyle tartıştı evini yaktı

Türk vatandaşı kimdir? Gazeteci Uğur Mumcu'dan dinleyin

Teknolojinin geldiği son nokta! 5G üzerinden kazı yaptı

Almanya'nın Münih kentindeki bir kepçe operatörü 5G bağlantısı üzerinden, Güney Kore'deki bir iş sahasında kazı yapıyor.

Marmara Denizi'nin rengi değişti

Marmara Denizi'nin Tekirdağ sahilinde plankton çoğalmasıyla deniz suyu renginde oluşan turunculuk devam ediyor.

Savunma sanayinin yeni yıldızı: SONGAR

Milli savunmada gelişme devam ederken, Türk savunma sanayi şirketi Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş. üzerine makineli tüfek monte edilmiş uzaktan kumandalı insansız hava aracı (İHA) geliştirdi

Çirkefliğin böylesi

İstanbul Havalimanı'nda seferini bekleyen bir yolcu, uçağının rötar yapması üzerine özel şirket personeli kadına ağzı alınmayacak sözlerle hakaret etti.