YAZARLAR

Tüm Yazıları Ali Yüksel

Şu hayranlıktan kurtulalım artık

13.09.2018 00:02

SON yazımızın ikinci kısmını Fenerbahçe’ye ayırıp, Teknik Direktör Cocu’nun henüz bir sistem planlaması yapamadığını kaleme almıştık.

Bugün konuyu biraz daha derinlemesine inceleyelim.

Geçen hafta Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele edecek kadrosu açıklandı.

Esame listesinde olanlara değil de olmayanlara bir göz gezdirelim. Carlos Kameni, Berke Özer, Mehmet Ekici, Nabil Dirar, Ozan Tufan, Roberto Soldado, Tolga Ciğerci ve Ferdi Kadıoğlu...

Birkaç isim şüphesiz sizin de dikkatinizden kaçmamıştır. En çok takıldığım Berke Özer’in olmayışıydı…

Türk futbolunun çok uzun yıllar kalesini koruyacak bu genç eldiven, müthiş bir yetenek. Onun yerine Volkan Demirel, Harun Tekin ve Erten Ersu alınmış.

Berke, muhtemelen altyapıdan yetişen yerli oyuncu kriterine uymadığı için kadroya alınmadı ama en azından bir iki maç Avrupa tecrübesi yaşayabilirdi.

Gençlere şans vermek başka, veriyormuş gibi görünmek bambaşka…

Neyse, gelelim ikinci dikkat çeken futbolcuya: Fenerbahçe’nin son transferlerinden Tolga Ciğerci...

Josef de Souza’nın gidişinden sonra önce Jailson alındı. Son dakikalarda ise Tolga imzayı attı. Eğer Tolga sakatsa neden transfer edildi, yok değilse en önemli mevkiye böylesi bir oyuncu neden alınmadı? Çok merak ettim doğrusu!

Ve Roberto Soldado… Takımın tecrübeli gol ayağı, Avrupa’da bu sezon oynayamayacak. Onun yerine Slimani, Frey ve Ayew kadroda.

Bu durumda kimse kimseyi kandırmasın, gençler hariç diğer yazılmayan oyuncular belli ki gözden çıkartılmış.

Bu tercihler muhakkak, ligdeki performanslara da yansıyacaktır. Sistemsizlik yüzünden eleştirdiğimiz Fenerbahçe’de küskünlükler olmaması için nasıl bir formül bulunacak açıkçası çok merak ediyorum.

Sistemin neden oturmadığı da bence belli olmaya başladı. Cocu henüz kafasında forma vereceği oyuncuları belirleyememiş...

Şunu da yazmadan geçemeyeceğim. Medyamız, Aykut Kocaman’a çok büyük haksızlık yaptığını er ya da geç anlayacaktır. Bu yaşananlar onun döneminde olsaydı, neler yazılırdı neler…

Şu yabancı hayranlığından artık vazgeçelim, kendi evlatlarımıza güvenelim. Yaşadığımız tüm başarıları kimlerle elde ettiğimizi de asla unutmayalım…

KONFETiLERi TEMiZLEYELiM

Elde ettiğimiz başarılar derken kısa bir hafıza turuna çıkalım.

1996’da Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne Fatih Terim’le gittik. 2000 yılında yine aynı turnuvada Mustafa Denizli ile çeyrek finali gördük. 2002 Dünya Kupası’nda Şenol Güneş’le dünya üçüncülüğünü tattık. Bir yıl sonra da Konfederasyonlar Kupası’nda yine Şenol Güneş’le aynı dereceye imza atmayı başardık. 2008’de Fatih Terim’le Avrupa’da ilk 4’e adımızı yazdırdık…

Daha sonra görev verilen Guus Hiddink’le bir adım ileriye gidemedik, Lucescu ile de durum ortada…

Dünya Kupası’nı kaçırdık, en azından EURO 2020’ye de seyirci kalmayalım…

Bunun için çok çalışmak lazım…

Çalışmaya ise önce konfeti atmamakla başlayalım da bahane kalmasın...

 

Milat Ailesi iftarda buluştu

Milat ve Yenisöz ailesi, 8. kez düzenlenen geleneksel iftar programında bir araya geldi. Ertuğrul Gazi Parkı Osmanlı Konağı'nda gerçekleştirilen iftar programına Genel Yayın Yönetmenimiz Ali Adakoğlu, Medya Grup Başkanımız Ahmet Zeki Gayberi, Genel Yayın Koordinatörümüz Serdar Arseven, Ankara Temsilcimiz Bayram Zilan ve Milat ve Yenisöz yazarları katıldı.

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

Marangoni etkisi nedir

İki sıvının farklı yüzey gerilimleri neticesinde birbirleri arasındaki kütle transferine Marangoni Etkisi denir.

Gri kategorideki teröristin yakalanma anı

İçişleri Bakanlığının Terörden Arananlar Listesi'nde "gri kategori"de yer alan PKK'lı terörist "Aras Faraşin" kod adlı Aras Aslan'ın yakalanma anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Yıl 1951 ilk kurşun geçirmez cam testi

Balinaların devasa büyüklükleri ve onlarla oynayan yunuslar

"Doğa mutlaka bir yolunu bulur"