İBB iştiraklerinin genel müdürleri istifa etti

Güncelleme: 19.07.2019 18:33

İBB'nin 30 iştirakinin genel müdürleri, kendi istekleriyle 18 Temmuz'da şirket yönetim kurulu üyeliklerinden istifa ettiklerini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) 30 iştirakinin genel müdürleri istifa etti. Genel müdürlerin sosyal medya hesaplarından yaptıkları ortak açıklamada, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldıktan sonra, iştirak şirketleriyle ilgili tüm bilgilerin başkana, İBB üst yönetimine ve başkanlık danışmanlarına, çeşitli sunumlarla (her türlü mali tablo ve faaliyetlere ilişkin bilgi-belge, bilgi notları ve raporlarla) iştirak şirketi yöneticileri ve ilgililer tarafından son derece şeffaf ve ayrıntılı şekilde aktarıldığı bildirildi.

"Bir bahane aracı olmamak için..."

Açıklamada, İBB iştirak şirketlerinin tamamında Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı için tüm çalışmaların yapıldığı ve çağrıların tamamlandığına işaret edilerek, şu ifadelere yer verildi:

''Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı kararının alınması sonucu inandığımız misyon ve kendimize saygımız gereği herhangi bir siyasi söyleme mahal vermemek ve bir bahane aracı olmamak için 18.07.2019 tarihi itibarıyla İştirak Şirketleri Genel Müdürleri olarak yönetim kurulu üyeliklerimizden istifa ederek, yönetim kurullarından iş sözleşmelerimizin feshini talep ettik. Mevcut yönetimin ihtiyaç duyması ve talep etmesi halinde, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da İstanbul’a ve İstanbullulara hizmet adına tüm bilgi ve birikimlerimizi paylaşabileceğimizi özellikle belirtmek isteriz.

"En kalbi teşekkürlerimizi sunarız"

İBB’deki çalışma hayatımız boyunca bizlere destek olan, bu görevlere layık gören ve güvenen, birlikte çalışmaktan, İstanbul’a hizmet etmekten onur duyduğumuz tüm devlet büyüklerimize, sayın başkanlarımıza, genel sekreter, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları, yönetim kurulu üyeleri, yöneticiler ve tüm mesai arkadaşlarımıza en kalbi teşekkürlerimizi sunarız.''

Sokak ortasında dehşet: Annesini ve eşini öldürdü

Niğde'de feci kaza! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Ankara'da bir otelden çevreye ateş açıldı

12 kişi kaçak kazı yaparken yakalandı
Beykoz'daki hayvan çiftliğinde yangın!

İstanbul trafiğinde 'sömestir' yoğunluğu

İSMEK'lerde mobbing iddiası İBB Meclisi'nde

Adalar'da fayton başına 300 bin lira ödenecek