İBB ulaşımda çuvalladı

Güncelleme: 24.01.2020 00:01

Hizmet yerine şov peşinde koşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ulaşım sorununa çözüm noktasında çuvalladı. İmamoğlu’nun seçimin ardından Ulaşım Daire Başkanlığı’na getirdiği ikinci isim Doç. Dr. Mustafa Gürsoy da istifa etti.

İlhan ÇULHA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde istifalar ardı ardına geliyor.  Seçim döneminde verdiği vaatlerin hiçbirini yerine getiremeyen CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ulaşım sorununa çözüm bulamaması istifaları da beraberinde getirdi.

Ulaşıma çözüm bulamadı

Temel atmama töreni düzenleyerek, vatandaşa hizmet götürmek yerine şov peşinde koşan CHP’li Ekrem İmamoğlu, koltuğa oturur oturmak verdiği sözleri unuttu, toplu ulaşımı, İSPARK’ı zam yağmura tuttu, şehir hastanesi inşaatının yol çalışmalarını durdurdu. Vatandaşın metrobüs çilesine çare olamayan İmamoğlu, 7 ayda İstanbul’daki ulaşımı krize çevirmeyi başardı. Özellikle akşam saatlerinde metrobüs, metro ve otobüs duraklarında kaos yaşanıyor. İnsanlar üst üste saatlerce evine gitmeye uğraşı veriyor.

Beş ayda iki istifa

CHP’li İBB Başkanı İmamoğlu, 16 milyonluk megakentte ulaşımı kötü yöneterek dev bir krize çevirdi. Göreve getirilen Ulaşım Daire Başkanı Taylan Engin 3.5 ay sonra istifa etti. Yerine atanan Ulaşım Daire Başkanı Doç. Dr. Mustafa Gürsoy da 1.5 ayın ardından istifasını verdi.

Daire başkanı dayanmıyor

İBB Başkanı İmamoğlu'nun göreve başlamasından bu yana, yönetici kadrolarında ve belediyenin işleyişinde krizlerin ardı arkası kesilmiyor. Binlerce işçiyi kapı dışı eden İmamoğlu, halkın toplu ulaşımdaki krize çözüm bulamıyor. İmamoğlu, göreve geldiğinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreter yardımcılığı yapan Dr. Taylan Engin'i İBB Ulaşım Daire Başkanı olarak atamıştı. Engin, 3.5 ay bu görevi yaptıktan sonra 12 Kasım 2019 tarihi itibari ile istifa etmişti. Engin'in yerine 6 Aralık 2019 tarihinde Ulaşım Daire Başkanı olarak Doç. Dr. Mustafa Gürsoy atandı. 2 ay bile koltukta kalmadı. CHP’li Başkan’ın ulaşım krizine nasıl çözüm bulacağı merakla bekleniyor.

Manisa Akhisar'da 4.5 büyüklüğünde deprem

10 bin kişiye yasa dışı bahis cezası kesilecek

İstanbul'da FETÖ operasyon: 10 gözaltı

İki gurup arasında silahlı çatışma! Ölü ve yaralılar var
Köprüdeki intiharı eski bakan önledi

Beşiktaş'ta ay yıldız'da intihar afişi polisi hareketlendirdi

Pendik'te fabrikada yangın!

Polis aracı otomobil ile çarpıştı!