İzmir'de operasyon! Yurt dışına kaçarken yakalandılar

Güncelleme: 15.07.2019 14:44

İzmir'de Çeşme ve Karaburun ilçeleri açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yapılan operasyonda, kaçak yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 88 kaçak göçmen yakalandı.

İzmir'in Çeşme ve Karaburun ilçeleri açıklarında, yasa dışı yollardan başka ülkelere gitmek isteyen 88 kaçak göçmen yakalandı.

Sahil Güvenlik ekipleri tarafından Karaburun ilçesi açıklarında dün saat 01.00 sıralarında yasa dışı geçiş yapmaya çalışan kaçak göçmenler tespit edildi. Durdurulan lastik bottaki 22'si Afganistan, 9'u Kongo, 3'ü Senegal ve 3'ü Togo uyruklu olmak üzere toplam 37 kaçak göçmen yakalandı. 7'si erkek, 7'si kadın ve 23'ü çocuk olan grup, Sahil Güvenlik botuyla kıyıya getirildi.

Aynı gün, Çeşme'deki Karaada güneyinde lastik botla bir grup kaçak göçmenin yasa dışı geçiş yaptığını öğrenen Sahil Güvenlik ekipleri, harekete geçti. Saat 07.00 sıralarında durdurulan lastik bottaki 36'sı Suriye ve 15'i Kongo uyruklu olmak üzere toplam 51 kaçak göçmen yakalandı. 14'ü erkek, 16'sı kadın ve 21'i çocuk olan grup kıyıya getirildi.

İki ayrı lastik botta yakalanan toplam 88 kaçak, kimlik tespit işlemleri sonrası İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Sokak ortasında dehşet: Annesini ve eşini öldürdü

Niğde'de feci kaza! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Ankara'da bir otelden çevreye ateş açıldı

12 kişi kaçak kazı yaparken yakalandı
Beykoz'daki hayvan çiftliğinde yangın!

İstanbul trafiğinde 'sömestir' yoğunluğu

İSMEK'lerde mobbing iddiası İBB Meclisi'nde

Adalar'da fayton başına 300 bin lira ödenecek