Meteoroloji hafta sonu için uyardı! Yağış etkili olacak, sıcaklıklar düşüyor

Güncelleme: 26.03.2020 21:57

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Yalova, İstanbul, Sakarya ve Kocaeli'nin hafta sonunda yeni bir yağışlı havanın etkisi altına gireceğini açıkladı. Bölgede hava sıcaklığının 1 ile 3 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova'nın hafta sonunda yeni bir yağışlı havanın etkisi altına gireceği duyuruldu.

"Bölgemiz serin ve yağışlı havanın etkisine girecek"

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü-İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Bölgemizin yarın (Cuma 27.03.2020) akşam saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı 1 ile 3 derece azalacağı tahmin ediliyor

Genel olarak sağanak şeklinde görülecek yağışların, hafta sonunda bölge genelinde (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) görüleceği bekleniyor. Halen bölgemizde mevsim normallerinin civarı seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemle beraber bölge genelinde 1 ile 3 derece azalacağı tahmin ediliyor. İstanbul'da havanın yarın (Cuma) çok bulutlu olması bekleniyor. Cumartesi ve Pazar günü gün boyu yağışlı geçeceği ve en yüksek hava sıcaklığının 10 derece civarında olacağı tahmin ediliyor." ifadelerine yer verildi.

İstanbul'daki toplu ulaşım araçlarına maskesiz yolcu alınmayacak

Hatay'da freni boşalan tır ortalığı birbirine kattı!

Ardahan gece yağan karla beyaza büründü

Meteoroloji hafta sonu için uyardı! Yağış etkili olacak, sıcaklıklar düşüyor
İstanbul'da sahte dezenfektan operasyonu

Diyarbakır'da mezarlık ziyaretleri yasaklandı

Vali Ali Yerlikaya'dan İstanbullulara teşekkür

İBB'den kalabalık otobüslere ilişkin 'pes' dedirten açıklama geldi