Dolar (USD)
32.93
Euro (EUR)
35.82
Gram Altın
2536.77
BIST 100
11172.75
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Milli Muharip Uçak'ın ilk görüntüleri

23 Mart 2023 10:26:55
2023 yılında uçması planlanan Milli Muharip Uçak'ın ilk görüntülerini Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir paylaştı.

Hedefi otomatik algılayan ve yapay zeka teknolojisi kullanılan Milli Muharip Uçak'ın ilk görüntüleri, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir tarafından sosyal medya hesabında paylaşıldı.

Türkiye, yerli ve milli üretimleri ile adını dünyaya duyurmaya devam ediyor.

Türkiye, Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023 savunma üretiminde damga vurmayı sürdürüyor.

Bir yandan depremin yerle bir ettiği 11 ilimiz devlet ve millet dayanışmasıyla ıslah edilmeye çalışırken diğer yandan Türkiye Yüzyılı vizyonu kapsamında, özellikle savunma sanayide, önemli adımlar atılıyor.

4 Kasım 2021'de üretim çalışmalarına başlanan yerli ve milli üretim Milli Muharip Uçak (MMU) üretim tarihine başlanılmasından 498 gün sonra hangardan çıktı.

18 Mart'ta piste çıktı

Türk mühendislerin hummalı çalışmaları sonucu başarıyla otaya çıkan proje 18 Mart Çanakkale Şehitleri hatırasına pistte görünmüştü..

'Dosta güven düşmana korku' veren savunma sanayisinde başarılı adımlar atılırken Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yeni bir paylaşım yaptı.

Milli Muharip Uçak'ın ilk görüntüleri

İsmail Demir, Twitter hesabından Milli Muharip Uçak'ın (MMU) ilk görüntülerini paylaştı.

'Bu gurur hepimizin'

Demir, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Milletimizin heyecanla, dünyanın merakla beklediği, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı yayında ilk kez izlettiği beka projemiz Milli Muharip Uçak'ımızın ilk görüntüleri! Mühendislerimizin emeğine sağlık. Bu gurur hepimizin. Hayırlı olsun."

VF kat sağ