Dolar (USD)
32.23
Euro (EUR)
34.95
Gram Altın
2508.98
BIST 100
10895.25
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

AB Yüksek Temsilcisi, Ukrayna'ya yardım konusunda ABD'ye bel bağlanmaması gerektiğini söyledi

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Ukrayna'nın ihtiyaç duyduğu askeri desteği sağlamak için sadece ABD'ye bel bağlanmaması gerektiği uyarısında bulundu.
AB Yüksek Temsilcisi, Ukrayna'ya yardım konusunda ABD'ye bel bağlanmaması gerektiğini söyledi
18 Nisan 2024 12:39:09
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Ukrayna'nın ihtiyaç duyduğu askeri desteği sağlamak için sadece ABD'ye bel bağlanmaması gerektiği uyarısında bulundu.

Borrell, İtalya'nın Capri Adası'nda düzenlenen G7 ülkelerinin dışişleri bakanları toplantısının ilk oturumunun girişinde basın mensuplarına açıklama yaptı.

AB üyesi ülkelerin Ukrayna'nın hava savunmasını güçlendirmek için füzesavar sistemleri göndermesi gerektiğini söyleyen Borrell, "Patriotlarımız var, füzesavar sistemlerimiz var. Onları her ihtimale karşı bulundukları kışlalardan çıkarıp savaşın sürdüğü Ukrayna'ya göndermeliyiz." dedi.

Borrell, AB'nin Ukrayna'nın hava savunmasını güçlendirmek için yardım göndereceğinden emin olduğunu ancak hızlı adımlar atılması gerektiğini vurguladı.

Aksi takdirde Ukrayna'nın elektrik sisteminin yok olacağı uyarısı yapan Borrell, "Ve hiçbir ülke evinde, fabrikalarında, internette, her şeyde elektrik olmadan savaşamaz." şeklinde konuştu.

Borrell, ABD'deki iç siyasetin Ukrayna için yaklaşık 60 milyar dolar değerindeki yardım paketini geciktirmesinden üzüntü duyduğunu dile getirerek, "Sadece ABD'ye bel bağlayamayız. (Kendi) sorumluluğumuzu üstlenmeli ve 'Zaten ABD yapar.' demeyi bırakmalıyız." değerlendirmesinde bulundu.

Dünya Haberleri

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.


TDV kurban