Dolar (USD)
32.42
Euro (EUR)
34.29
Gram Altın
2492.64
BIST 100
9693.46
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

ABD mahkemesi: Siyahi gencin örgülü saçları yüzünden okuldan uzaklaştırılması ırkçılık değil

ABD'de mahkeme, siyahi gencin saçlarını rasta tarzı ördüğü için okuldan uzaklaştırılmasının "ırk temelli ayrımcılık olmadığına" hükmetti.
ABD mahkemesi: Siyahi gencin örgülü saçları yüzünden okuldan uzaklaştırılması ırkçılık değil
23 Şubat 2024 18:20:03
ABD'de mahkeme, siyahi gencin saçlarını rasta tarzı ördüğü için okuldan uzaklaştırılmasının "ırk temelli ayrımcılık olmadığına" hükmetti.

The New York Times'ın haberine göre, Texas'ta, rasta tarzı ördüğü saçı nedeniyle öğrenci Darrly George hakkında okul yönetimi tarafından uzaklaştırma kararı verilmesine yol açan kıyafet yönetmeliğinin, eyalet yasalarına aykırı olup olmadığına ilişkin açılan dava sonuçlandı.

Chambers Bölge Hakimi Chap Cain III, Barbers Hill Lisesi yönetiminin, George'u örgülü saçlarından dolayı okuldan uzaklaştırmasının ırkçılık olmadığına hükmetti.

Cain, George'un, okuduğu lisenin kıyafet ve saç yönetmenliğinin, "erkek saçının uzunluğuyla ilgili" kuralı nedeniyle ceza aldığını, dolayısıyla Texas eyaletinde 1 Eylül 2023'te yürürlüğe giren ve kişinin doğal saçları sebebiyle ırk temelli ayrımcılığa uğramasını engelleyen "Crown Yasası"nı ihlal etmediğini belirtti.

Bu yönde karar vermesinin kendisi için de kolay olmadığını dile getiren Hakim Cain, sorunun kaynağının "yasa yapıcılar" veya "okul yönetimi" olduğunu ifade ederek, aileye çözüm için bu mercilere başvurması tavsiyesinde bulundu.

Karar sonrası basına açıklama yapan Georgu'un avukatlarından Allie Booker, kararı temyize götüreceklerini söyledi.

Geçen yıl 31 Ağustos'ta rasta tarzı ördüğü saçının kıyafet yönetmeliğine aykırı olduğu gerekçesiyle okulundan uzaklaştırılan George'un ailesi, Crown Yasası'nın yürürlüğe girmesiyle 29 Eylül 2023'te mahkemeye başvurmuştu.

Okul yönetimi de kıyafet yönetmeliğinin, Crown Yasası'nı ihlal edip etmediğine açıklık getirmesi için konuyu eyalet mahkemesine taşımıştı.

Dünya Haberleri

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.