Dolar (USD)
32.33
Euro (EUR)
34.43
Gram Altın
2436.49
BIST 100
9814.19
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

ABD'de, Rusya'nın Navalnıy'ın ölümü sonrası yüzlerce protestocuyu gözaltına almasını eleştirdi

ABD Dışişleri Bakanlığı, Sibirya'daki hapishanede ölü bulunan muhalif Rus Lider Alexey Navalnıy için gösteri düzenleyen yüzlerce kişinin gözaltına alınmasını eleştirdi.
ABD'de, Rusya'nın Navalnıy'ın ölümü sonrası yüzlerce protestocuyu gözaltına almasını eleştirdi
21 Şubat 2024 01:56:04
ABD Dışişleri Bakanlığı, Sibirya'daki hapishanede ölü bulunan muhalif Rus Lider Alexey Navalnıy için gösteri düzenleyen yüzlerce kişinin gözaltına alınmasını eleştirdi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, günlük basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplarken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yönelik suçlamalarda bulundu.

Miller, "Putin'in kurduğu sistemin kalbindeki zayıflık ve çürüklük, yalnızca geçen hafta Alexey Navalnıy'in ölümüyle değil, aynı zamanda Rusya'nın hafta sonu 400'e yakın kişiyi gözaltına almasıyla da doğrulandı." dedi.

Gözaltına alınanların tek suçunun Navalnıy'ın "yasını tutmak" olduğunu söyleyen Miller, "Kremlin Navalnıy'ı zehirledi, haksız yere hapsetti, zor koşullarda tuttu ve tıbbi bakımını engelledi." ifadelerine yer verdi.

Miller, Rusya'nın Ukrayna'yı "tam kapsamlı işgalinin" bu hafta ikinci yılının dolduğunu anımsatırken "Putin rejiminin vahşeti hem yurt içinde hem de yurt dışında giderek daha belirgin hale geliyor." diye ekledi.

- Ukrayna'nın ABD Kongresi'nin daha fazla desteğine ihtiyacı olduğunu söyledi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Miller, "Kongre'den daha fazla destek olmadan Ukrayna, Beyaz Saray'ın bu sabah açıkladığı üzere hava savunmasını, mühimmat tedarikini Rusya'nın saldırganlığına karşı korumaya yardımcı olamayacak." diye konuştu.

Miller, ABD Başkanı Joe Biden'ın talimatıyla cuma günü Rusya'ya karşı "büyük bir yaptırım paketini" açıklayacakları haberini paylaştı.

Sözcü Miller, yeni yaptırım paketinin, Rus hapishanelerinde yaşanan ölümlerdeki sorumluluğuna ve Kremlin'in son iki yıldır Ukrayna'da yürüttüğü "acımasız savaş" sırasındaki eylemlerine yönelik olacağını kaydetti.

Dünya Haberleri

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.