Dolar (USD)
31.15
Euro (EUR)
33.77
Gram Altın
2033.39
BIST 100
9179.48
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

ABD''de tarihi sözler! ''Hiç bir güç alıkoyamaz''

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, ABD''nin New York şehirinde Türk, Soydaş ve Müslüman toplumu temsilcilerine hitap etti. Birlik ve beraberlik mesajı veren Erdoğan Filistin konusuna değinerek, ''Hiçbir güç hiçbir tehdit bizi Filistin''in, ilk kıblemiz Kudüs-ü Şerif''in hukukunu korumaktan alıkoyamaz.'' dedi.
ABD''de tarihi sözler! ''Hiç bir güç alıkoyamaz''
23 Eylül 2019 10:54:00
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, ABD''nin New York şehirinde Türk, Soydaş ve Müslüman toplumu temsilcilerine hitap etti. Birlik ve beraberlik mesajı veren Erdoğan Filistin konusuna değinerek, ''Hiçbir güç hiçbir tehdit bizi Filistin''in, ilk kıblemiz Kudüs-ü Şerif''in hukukunu korumaktan alıkoyamaz.'' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin New York şehirinde Türk, Soydaş ve Müslüman toplumu temsilcilerine yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

82 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının her birinin hasretini bugün bir kez daha New York’a taşıdık. Bu salonu dolduran tüm kardeşlerimize sevdanız muhabbetiniz için teşekkür ediyorum. Aynı şekilde bugün bizi kucaklayan ABD İslam Toplumu’na gönülden şükranlarımı sunuyorum.

"KIBLEMİZ BİRDİR"

Kardeşlerim bizler birbirini Allah için seven burada sırf Allah'ın rızası için toplanan insanlarız. Pasaportlarımız ülkelerimiz ayrı olsa da yönümüz bir kıblemiz birdir.

"BİZİM ORTAK TARİHİMİZDE BİRUNİLER, İBNİ SİNALAR VAR"

Bizler hepimiz ortak bir medeniyeti ortak bir tarihi paylaşıyoruz. Bizim ortak tarihimizde Bağdat var Endülüs var. Bizim ortak tarihimizde tüm insanlığın yolunu ufkunu aydınlatan Biruniler, İbni Sinalar var.

Kardeşlik hukukumuzu gözettiğimiz sürece aramızdaki şu muhabbeti diri tuttuğumuz sürece emin olun hiçbir sorunumuz çözümsüz değildir.

"BİZ HAKKIMIZI ARAMAZSAK ONURUMUZU SAVUNMAZSAK KİMSE BİZE ONLARI LÜTUF OLARAK VERMEYECEKTİR"

Başkalarının bizim için yazdığı acı reçeteleri takip etmekten kurtulamayız. Biz hakkımızı aramazsak biz onurumuzu savunmazsak kimse bize onları lütuf olarak vermeyecektir.

Türkiye olarak sizlerin yanında olmayı sürdüreceğiz.

"HİÇ KİMSE BİZİM BİNLERCE YILLIK KARDEŞLİĞİMİZE LEKE SÜREMEZ"

Hiç kimse bizim binlerce yıllık kardeşliğimize leke süremez, kimse bizi bölemez. Kardeşlik hukukumuzu sürdürdüğümüz sürece hiçbir sorunumuz çözümsüz değildir. Hakkımızı aramazsak, onurumuzu savunmazsak kimse bize onları lütuf olarak vermeyecektir.

Müslümanlar hayat alanlarının daraldığı bu dönemde sivil toplumun ve siyasetin farkına vardılar. Birlik ve beraberlik içinde oldukları zaman neleri başarabildiklerine bizzat şahit oldular. Hamdolsun bugün Amerika İslam Toplumu gerek siyasi gerek ekonomik hepsinden önemlisi ahlaki ve söylem bakımından 11 Eylül öncesinden çok daha güçlüdür.

Bugün tüm dünyada bilhassa batı toplumlarında Müslümanlara karşı önyargılı yaklaşımların zemin kazandığını görüyoruz.

İslamla, insanlıkla hiçbir alakası olmayan bazı terör örgütleri üzerinden hak ve özgürlük taleplerimiz boğulmaya çalışılıyor.

"MÜSLÜMANIN MÜSLÜMANA KANI CANI MALI IRZI HARAMDIR"

Müslümanın müslümana kanı canı malı ırzı haramdır. Böyle olduğu halde bu Müslüman olduklarını söyleyenler bu katliamları nasıl yaptılar,bunların bizim dinimizde yeri var mı? Asla.

"SÖZ KONUSU MÜSLÜMANLAR OLUNCA ÜÇ MAYMUNU OYNUYORLAR"

Her fırsatta diğer ülkelere demokrasi, hukuk ve insan hakları dersi verenler maalesef bunları görmüyor, görmek istemiyor. Kendi hakları konusunda aslan kesilenler söz konusu Müslümanlar olunca üç maymunu oynuyor.

Cuma namazı için toplanan 51 kardeşimiz Haçlı özlemiyle, Müslüman nefretiyle gözü dönmüş bir cani tarafından şehit edildi.

"KATİL SÜRÜLERİNİN EYLEMLERİ İSLAM DÜŞMANLARINA DA İSTİSMAR ZEMİNİ SUNUYOR"

"El-Kaide, DEAŞ, Boko Haram, Eş-Şebab, FETÖ gibi katil sürülerinin eylemleri bize zarar vermesinin yanında İslam düşmanlarına da istismar zemini sunuyor."

Bizim Müslümanlar olarak başka din mensuplarıyla bir arada, barış içinde yaşama problemimiz yoktur, hiçbir zaman da olmamıştır.

Hiçkimse Batılı ülkelerde artan İslamofobia, antisemitizme, mülteci ve yabancı karşıtlığına bigane kalamaz.

"TERÖR ÖRGÜTLERİNİ TIRLAR DOLUSU SİLAHA BOĞANLARIN DÖKÜLEN HER MÜSLÜMAN KANINDA PAYI OLDUĞU GAYET İYİ BİLİYORUZ"

Menfaatlerini koruma uğruna terör örgütlerini tırlar dolusu silaha boğanların dökülen her Müslüman kanında payı olduğunu gayet iyi biliyoruz

"HİÇBİR GÜÇ BİZİ FİLİSTİN'İN KUDÜS-Ü ŞERİF'İN HUKUKUNU KORUMAKTAN ALIKOYAMAZ"

Her platformda Kudüs kırmızı çizgimizdir diyoruz. Bu meseleye en güçlü şekilde bakıyoruz.

Hiçbir güç hiçbir tehdit bizi Filistin'in, ilk kıblemiz Kudüs-ü Şerif'in hukukunu korumaktan alıkoyamaz.

"KUDÜS DAVASI 1.7 MİLYARI BULAN İSLAM ALEMİNİN ONURU VE NAMUSUDUR"

"Kudüs davası yalnızca Filistin'deki bir avuç Müslümanın değil sayısı 1,7 milyarı bulan İslam aleminin onuru, namusu, harim-i ismetidir"

"BİRİLERİ İSTEMESE DE KAŞIKÇI'NIN MURSİ'NİN HAKKINI ARAMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

"Birileri istemese de gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin hakkını aramaya devam edeceğiz."

"BİZ SURİYELİ MAZLUMLARA SADECE KAPIMIZI DEĞİL GÖNLÜMÜZÜ DE AÇTIK"

Bugün Türkiye milli gelire göre dünyanın en fazla yardım yapan ülkesidir.

Biz Suriyeli mazlumlara sadece kapımızı değil gönlümüzü de açtık.

Ülkemizdeki sığınmacıların 3.6 milyonunu Suriyeliler oluşturuyor. Bunlar sadece Müslümanlar değil.

"FETÖ'NÜN MASKESİNİ TÜM DÜNYADA İNDİRECEĞİZ"

Artık hepiniz FETÖ'nün gerçek yüzünü bilmelisiniz, bilmeniz gerekiyor. Bu örgüt uluslararası bir suç şebekesi inşa etmiştir. Burada Pensilvanya'da karargahını kurmuş. Yalan, iftira, ikiyüzlülük bunların adeta karakteri olmuş. 15 Temmuz gecesi 251 insanımızı şehit eden bu terör örgütünün (FETÖ) maskesini tüm dünyada indireceğiz.

TERÖRİSTBAŞI FETÖ'NÜN İADESİ

Pensilvanya'daki terörist başının ülkemize iadesi ve FETÖ'nün ABD'deki faaliyetlerinin tamamen bitirilmesi konusunda gerekli adımları attık' dedi.

teknofest
Teknofest