Dolar (USD)
31.11
Euro (EUR)
33.75
Gram Altın
2029.88
BIST 100
9334.13
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Adalet Bakanı Tunç, KKTC Başbakanı Üstel'i ziyaret etti

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, KKTC Başbakanı Ünal Üstel'e ziyarette bulundu.
Adalet Bakanı Tunç, KKTC Başbakanı Üstel'i ziyaret etti
08 Aralık 2023 15:00:11
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, KKTC Başbakanı Ünal Üstel'e ziyarette bulundu.

Üstel, KKTC Başbakanlık Şeref Salonu'ndaki ziyarette, Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı'nı ülkesinde misafir etmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlere rahmet, Türk milletine baş sağlığı dileyen Üstel, "Türkiye bizim ana vatanımız. Biz bu acıyı paylaşırken elimizden geldiği kadar da ana vatanımıza yardımcı olmaya gayret ediyoruz." dedi.

Voleybol turnuvası için geldikleri Adıyaman'da yıkılan otelin enkazında kalarak hayatını kaybeden öğrencilerle ilgili yargı sürecine değinen Üstel, Türk yargısına güvendiklerini, 3 Ocak'ta Adıyaman'da görülecek duruşmaya katılacaklarını söyledi.

"Kusuru olanlar cezasını çekmeli"

KKTC'de bulunmaktan dolayı memnun olduğunu ifade eden Yılmaz Tunç, uçaktan iner inmez Adıyaman'da hayatını kaybeden öğrencilerin Gazimağusa Kabristanlığı'ndaki mezarlarını ziyaret ettiğini söyledi.

Öğrencilerin acısını çok derinden yaşadıklarını dile getiren Tunç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şampiyon meleklerimizin hatırası bizim için çok önemli. Onlar bizim de yavrularımız. Ailelerin acısının ne kadar büyük olduğunu tahmin etmemiz zor. Çocuğu olanlar çok iyi anlar. O otelin yapımında kusuru olanlar varsa, elbette cezasını çekmeli. Diğer soruşturmalar bakımından da aynı şeyi düşünüyoruz. Kim kusurluysa yargı bunu tespit edecektir. İnşallah adalet ortaya çıkacak."

Hayatını kaybeden öğrencilerin ailelerinin duruşmaları takip etme talepleri olduğunu belirten Tunç, bu konuda çalışma yapacaklarını söyledi.

Türkiye ve KKTC ilişkilerinin kan bağı, ortak tarih ve kültüre dayalı sağlam temeller üzerine kurulu olduğunu ifade eden Tunç, "Buradaki Türk halkının davası, bizim de milli davamız." dedi.

Milli davadan taviz vermeyeceklerini belirten Tunç, KKTC'nin hak, hukuk ve bağımsızlığını tüm dünya nezdinde, her platformda seslendirmenin gayreti içinde olduklarını kaydetti.

Politika Haberleri

Politika haberleri, dünya genelinde siyasi olayları, devlet yönetimiyle ilgili gelişmeleri ve hükümetin politikalarını ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, bir ülkenin iç ve dış politikasıyla ilgili önemli olayları, hükümet kararlarını, politika değişikliklerini, seçimleri, siyasi liderlerin faaliyetlerini ve uluslararası ilişkileri kapsar. Politika haberleri, toplumun politik süreçler hakkında bilgilendirilmesini sağlayarak demokrasinin işleyişine katkıda bulunur. Politika haberleri, kamuoyunun bilinçlenmesine, hükümet kararlarının hesap verilebilirliğine ve toplumsal değişimlere katkıda bulunur. Bu haberler, insanların politika kararlarına etki etmelerini sağlar ve demokratik süreçlerin işleyişini destekler.

En Güncel Politika Haberleri

Bir ülkenin hükümeti tarafından alınan önemli kararlar ve politika değişiklikleri politika haberleri arasında önemli bir yere sahiptir. Vergi politikaları, sağlık hizmetleri reformları, çevre politikaları ve benzeri konular bu kategoride yer alır. Ülkelerin liderleri, politika haberlerinin merkezin konumundadır. Başkanlar, başbakanlar, milletvekilleri ve diğer siyasi figürlerin faaliyetleri, konuşmaları ve etkinlikleri bu haberlerin ana konularını oluşturur. Politika haberleri, yerel, ulusal ve uluslararası seçimler sırasında yoğunlaşır. Seçim sonuçları, adayların kampanyaları, seçmen davranışı ve oy sayımı süreçleri bu haber türünün önemli bir parçasıdır. Yine ülkeler arasındaki diplomatik ilişkiler, uluslararası anlaşmalar ve çatışmalar politika haberlerinin bir diğer temel bileşenidir. Bir ülkenin diğer ülkelerle olan ilişkileri, dış politika kararları ve uluslararası organizasyonlarla olan işbirliği politika haberlerinin bir parçası durumundadır. Ayrıca politika haberleri, toplumsal konuları ele alabilir. Örneğin, ırk ilişkileri, göç politikaları, çevre koruma ve cinsiyet eşitliği gibi konular politika haberlerinin bir parçasıdır.

En Çarpıcı Politika Haberleri Milat'ta!

Politika haberlerinin okuyucuya aktarılmasındaki en önemli etkenlerden biri haberin doğruluğudur. Doğru ve güncel politika haberleri için Milat Gazetesi'ni ziyaret edebilir, en sıcak ve en yeni politika haberlerine Milatgazetesi.com adresinden ulaşabilirsiniz.


teknofest
Teknofest