Dolar (USD)
32.33
Euro (EUR)
34.43
Gram Altın
2436.49
BIST 100
9814.19
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, İzmir'de engelliler ve aileleriyle iftar yaptı

Bakan Göktaş, İzmir İktisat Kongresi Binası'nda engelliler ve aileleriyle iftar yaptı.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, İzmir'de engelliler ve aileleriyle iftar yaptı
24 Mart 2024 21:35:07
Bakan Göktaş, İzmir İktisat Kongresi Binası'nda engelliler ve aileleriyle iftar yaptı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Güçlü aile, güçlü Türkiye" hedefleri doğrultusunda insanı merkeze alan sosyal politikalar yürüttüklerini söyledi.

Kadınlar, çocuklar, yaşlılar, engelliler, şehit yakınları ve gazilere karşı sorumluluklarının olduğunu belirten Göktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde milletin hizmetine koştuklarını dile getirdi.

Göktaş, İzmir'e Bakanlık olarak aile ve sosyal hizmetler alanında 21,5 milyar liralık yatırım gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "'Güçlü aile, güçlü Türkiye' hedefimiz doğrultusunda, insanı merkeze alan sosyal politikalar yürütüyoruz." dedi.

İzmir'de 15 sosyal hizmet merkeziyle vatandaşlara destek olduklarını anlatan Göktaş, şöyle devam etti:

"52 çocuk evinde 262 çocuğun aile sıcaklığında büyümelerini sağlıyoruz. Sosyal Ekonomik Destek Programı'mızla İzmir'de 6 bin 766 çocuğumuz için ailelere destek oluyor, aile birliğini ve bütünlüğünü koruyoruz. Bu programımızla İzmir'de ailelere 750 milyon lira kaynak tahsis ettik. 1 bakım ve rehabilitasyon merkezimiz, 5 umut evimiz ve 64 huzurevimizle yaşlılara ve engellilere yaşayabilecekleri sıcak yuvalar sunuyoruz. Evde bakım yardımımızla engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine destek oluyoruz. Bugün İzmir'de 20 binden fazla vatandaşımız bu hizmetten faydalanıyor."

Bakan Göktaş 22 yılda engelliler için eğitim, bakım, rehabilitasyon, istihdam ve erişilebilirlik başta olmak üzere her alanda önemli atılımlar gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, engellilerin bakımlarının evde yapılmasına öncelik verdiklerini, gündüz bakım ve rehabilitasyon merkezleri, Umut Evleri'yle hem engellilere hem de ailelerine destek olduklarını dile getirdi.

- "İzmir'de yeni bir başlangıç yapacağız"

Bakan Göktaş, 31 Mart'ta yapılacak seçime değinerek, "1 Nisan sabahında Cumhur İttifakı'mızla İzmir'de yeni bir başlangıç yapacağız. İzmir'in güzel insanlarıyla el ele vererek Sayın Hamza Dağ Başkanımızla yolumuza devam edeceğiz." dedi.

Hamza Dağ'ın, engelliler ve aileleri için heyecanlandıran projelerinin olduğunu aktaran Göktaş, İzmir'e kazandıracağı mola evleri, engelli bakım merkezleri, eğitim ve finans destekleriyle onların hayatlarını kolaylaştıracağını kaydetti.

Göktaş, İzmir'in engelli dostu bir şehir olacağını söyleyerek, "Yeni dönemde de inşallah İzmir, gerçek belediyecilik diyerek yoluna devam edecek. İzmir hak ettiği eser ve hizmet belediyeciliğine kavuşacak." ifadelerini kullandı.

Programa İzmir Valisi Süleyman Elban ve AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı da katıldı.