Dolar (USD)
32.52
Euro (EUR)
34.64
Gram Altın
2433.38
BIST 100
9645.02
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Ali Koç duyurdu: Fenerbahçe ligden çekilecek mi?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, takımın ligden çekilmeyeceğini açıkladı
Ali Koç duyurdu: Fenerbahçe ligden çekilecek mi?
02 Nisan 2024 21:43:33
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, takımın ligden çekilmeyeceğini açıkladı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, ligden çekilme opsiyonunu 3 ay sonraki genel kurula kadar rafa kaldırdıklarını açıkladı.

Olağanüstü genel kurul toplantısında kürsüye çıkan Ali Koç, kongre üyeleri ve camiaya hitap ediyor.

Katılımın yüksekliğine dikkat çeken Ali Koç, "Olağanüstü diyorum, Olağanüstü Genel Kurul olduğu için değil. Mübarek Ramazan ayında çok kısa süre içinde tribünleri bu şekilde doldurmanız olağanüstü. Olağanüstü bir kongreye, olağanüstü katılım. Bu sayıyı yakalamamızı istemeyen düşmanlarımız ve dost bildiklerimiz vardı. Bu katılımla düşmanı, trolleri boşa çıkardınız. Helal olsun size" ifadelerini kullandı.

'Teşebbüsler sezon sonuna kadar devam edecektir'

Ali Koç, "Planlı ve organize bir zorbalıkla emeğimizden alınmaya, emeklerimiz çalınmaya teşebbüs edilmiştir. Korkarım bu teşebbüsler sezon sonuna kadar devam edecektir" dedi.

Koç, "Bu toplantının nedeni sadece o maçta yaşananlar değil, çok ama çok daha fazlasıdır. Son maçta kaybettiğimiz şampiyonluk, sözde şike kumpasları, otobüsümüzün kurşunlanması, kirli ittifaklarla şampiyonluklarımızın çalınması, standart dışı hakem yönetimleri, TFF ve kurullarının çifte standart yaptırımları, başarı için her yol mübahtır anlayışıyla kin ve nefret kusan bazı rakipler, ama daha da önemlisi bunlara müsamaha gösterenlerdir. İçinde bulunduğumuz kısır döngü bize artık yeter dedirtti. Gerçek bir yeter. Bildiğiniz yeterlerden değildir" sözlerini de dile getirdi.

'Trabzon'da yaşananlara göz yumulmuştur'

Koç, "Kim üstüne alınırsa alınsın, Trabzon'da yaşananlara göz yumulmuştur. Gergin geçeceği belli bir maçta, Vali ve Emniyet Müdürü gerekli güvenliği sağlayamamıştır. Trabzon'da yaşanan güvenlik zafiyeti hiçbir şekilde hafife alınacak bir konu değildir" diyerek ise yaşanan olaylarda güvenlik zafiyeti olduğunu belirtti.

Ligden çekilecek mi?

Başkan Koç, "En uç opsiyonlardan biri olan ligden çekilme. Bu konuda sizi anlıyorum. 'Bu tiyatronun figüranı olmayalım' diyorsunuz. En başta da ben söylüyorum. Ama figüran olmamakla meydanı boş bırakmak arasındaki dengeyi de iyi düşünmemiz gerekiyor. Futbol faaliyetlerini dondurmayı şu an için hiç düşünmüyoruz" sözleriyle olası senaryoları yeniden anlattı.