Dolar (USD)
32.40
Euro (EUR)
34.48
Gram Altın
2451.95
BIST 100
9736.53
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Almanya Cumhurbaşkanı, iş insanlarına "aşırı sağa karşı durma" çağrısında bulundu

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, sendikalara ve iş insanlarına demokrasiden yana tavır almaya ve aşırı sağa karşı durma çağrısında bulundu.
Almanya Cumhurbaşkanı, iş insanlarına "aşırı sağa karşı durma" çağrısında bulundu
26 Şubat 2024 22:26:06
Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, sendikalara ve iş insanlarına demokrasiden yana tavır almaya ve aşırı sağa karşı durma çağrısında bulundu.

Stuttgart'ta sanayici işadamlarıyla bir araya gelen Steinmeier, burada yaptığı konuşmada, "Aşırı sağla mücadele aynı zamanda ekonomik aklın da bir gereğidir." dedi.

Aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisinin (AfD) AB üyeliğine ilişkin referandum planlarına atıfta bulunan Steinmeier, "AB'den çıkma çağrısı yapanlar kazanırsa bunun sonucu ne olur? Bu ekonomik bir felaketten başka bir şey olmaz. Bu sadece ihracat odaklı birkaç şirketin sonu olmayacaktır. Yüz binlerce istihdam yok olacaktır." diye konuştu.

Almanya Cumhurbaşkanı, aşırı sağın yükselişinin Almanya'nın uluslararası itibarına ve hükümetin yurt dışından yüksek nitelikli kalifiye elemanları çekme planlarına da zarar verdiğine dikkati çekti.

"Ekonomik olarak başarılı olmak istiyorsak yurt dışından nitelikli işgücüne ihtiyacımız olacak. Doğru cevap kendimizi dışarıya kapatmak değil, göçü akıllıca yönetmektir." ifadelerini kullanan Steinmeier, nitelikli iş gücünün ırkçılık ve nefretle karşılaşacağı yerlere gitmeyeceğini vurguladı.

Steinmeier, sendikalara ve iş insanlarını ırkçılık ve aşırı sağcılıkla mücadeleyi amaçlayan sosyal girişimlere destek vermeye devam etmeye çağırarak, "Yabancı düşmanlığını oy kazanmak için kullananlar da bunu anlamalı. Bu ülkenin aşırı sağcı ideologlar tarafından mahvedilmesine izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.