Dolar (USD)
32.87
Euro (EUR)
35.15
Gram Altın
2500.64
BIST 100
10717.68
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
Vakıf katılım web

Aziz Yıldırım'dan Yunus Yıldırım'a Ağır Sözler

F.Bahçe Başkanı Yıldırım, Sivasspor maçı hakemi Yunus Yıldırım'ı topa tuttu ve TFF'yi göreve davet etti, 'Yeteneksiz hakemleri temizleyin.' dedi.
Aziz Yıldırım'dan Yunus Yıldırım'a Ağır Sözler
09 Şubat 2014 20:38:00
F.Bahçe Başkanı Yıldırım, Sivasspor maçı hakemi Yunus Yıldırım'ı topa tuttu ve TFF'yi göreve davet etti, 'Yeteneksiz hakemleri temizleyin.' dedi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor maçının ardından açıklamada bulundu. Yıldırım, maçın hakemi Yunus Yıldırım hakkında çarpıcı ifadeler kullanırken kendileri aleyhine oynandığını iddia ettiği oyunların sona ermesi gerektiğini söyledi.

İşte o sözler:

"ÜLKENİN EN ÖNEMLİ KULÜBÜ Fenerbahçe'DİR"

"Penaltı vermezler. 10. dakikada net penaltıyı vermedi. Ben net penaltı gördüm. Arkadaşlara da sordum. Herkes öyle olduğun ifade etti. Yanlışlık varsa özür dileriz. 21. dakikada Egemen adama hiç değmemiş, teyit ettirdim. Kendisine de içeride sordum. Devrede içeride sordum. Herhangi bir söz söyledin mi? diye sordum. 'Ben ne yaptım' dışında bir şey söylemedim dedi. Bir takım zorluklardan geçiyoruz. Ülkenin en önemli kulübü Fenerbahçe'dir. Fenerbahçe'nin tarihi kurtuluş savaşında başlar. Böyle bir kulübü son 3 senedir yok etmek için her türlü operasyon yapılıyor."

" Galatasaray'I TT ARENA'DA YENERİZ, İSTATİSTİKLERE BAKSINLAR"

"Fenerbahçe son kaledir. Bugün de gördük, taraftar ile kulübün arasını açmaya çalışıyorlar. Aynı hakem 2010 yılında Bursaspor'a kaybetttiğimizde, kuralların dışında top hareket ederken oyunu oynattı şampiyonluğu kaybetmedi. Bizim maçlara gelmiyordu. Mutluyduk, o da mutluydu. Her geldiği maçta aynı tavırları sürdürüyor. Bu hakem yeteneksiz. Yeteneksiz bir hakem üzerinde devam etmek, çok kötü şeyleri doğurabilir. Bu hakemin yapacağı bir hatayı daha affetmeyiz. Federasyona sesleniyorum. Böyle yeteneksiz hakemleri temizleyin. Biz emek veriyoruz. Mücadele ediyoruz. Bugün kötü oynadık olabilir, haftaya iyi oynadık. Yeneriz. GalatasarayTürk Telekom'da yeneriz, hiç merak etmesinler. İstatistiklere baksınlar..."

"BEN SİVAS'I SATIN MI ALDIM?"

"Herkes kendine çeki düzen versin. Aziz Yıldırım diyor ki şike yapmadı. Eğer bu hadiselere şike diyorlarsa Türkiye'de bunu yapmayan takım yoktur. Bizden başka herkes yapmıştır, Fenerbahçe yapmamıştır. Bugün Sivas'a geldim. Seyirci bağırıyor, şike yapsana şike yapsana diye bağıruıyor. Ben Sivas'ı satın mı aldım? Bunu derseniz Sivas satılmış olur? Bu kadar mı mantıksız insanlar olur. Tribünler bağırıyor, şike yapsana yapsana. Utanın biraz, ayıp. Bana teşekkür etmeleri lazım. Şike yok dediğim için. Biz kimseyi satın almadık. Beşiktaş kulübüyle ilgili hafta içi konuşacağım. Şike ile ilgili suçlanıyorlar, camiaları hiçbir şey söylemiyor. Yargıtaykararına göre şike yapmıştır deniliyor."

"ALLAH AŞKINA, BÖYLE BİR YARGILAMA MI OLUR"

"Bugün gittim balıkçıda oturdum. Üç balıkçıda çay içtim. 1 milyon dolarlık balık aldınız mı, irsaliyeniz var mı, her şey ortada. Bir hafta öncesinden buraya 22 tır balık mı gönderdiler? Medyada suçludur. 50 senenin faturasını bize kesmeye çalıştınız. Her türlü kulüpler şu anda da yapıyorlar. Her yerde teşvik var. Bizi Vatan polisine alanlarla konuştum. Çok şey biliyorum, çok şey söyleyeceğim. Tape'leri lütfen iyi okuyun. Bunları geniş şekilde anlayın. İbrahim Akın'a para verdiğim söyleniyordu. Bu parayı Bülent İşçan, Ahmet Çelebi vasıtasıyla verdiğim söyleniyordu. Fezlekede de böyle diyordu. Yargıtay diyor ki Fenerbahçemuhasabecisi parayı verdi. Allah aşkına böyle bir yargılama mı olur? Bu hukuka nasıl güveneceğiz?"

"ÜÇ YILDIR REZİL OLDUK"

"Ben burada Sivasspor'u tebrik ediyorum. Sivaslıları tebrik ediyorum. Söylediğim sözlerden bir pay çıkarsınlar. Aziz Yıldırım ve arkadaşları şike yapmadı. Yaptıysak hepsini satın aldım, kendi kendilerine böyle bağırarak kendilerine hakaret etmiş oluyorlar. Bugün hakem rezaletti. Avantajı durduruyor, kart vermiyor. Devam ettiriyor, bizim oyunumuzu kesiyor. Sivas'ın ikinci yarıdaki avantajlarını hepsini kullandı. Meireles'in hareketine kırmızı verebilirdi, versin. Biz bunu istiyoruz. Adaletin yanındayız, versin ama haklar yenmesin. Spor, üç yıldır spordan çıktı. Üç yıldır rezil olduk. Almanya'da Bochum dosyasının ucu Türkiye'ydi. Ne oldu ona? Bahis şikesi ile ilgili bize suçlama var. Bize verilen cezaların ne hale geldiğini görün, biraz ilgilenin..."

"YASAKLARI KALDIRDIKÇA TRİBÜNLERİ SUSTURAMAZSINIZ"

"İki yıl önce memleket elden gidiyor dedim. Bugün görüyorsunuz ortalık kan gölü. Lütfen doğruları görün. Biz tek şey istiyoruz. Bizi fazla zorlamasınlar. Bu kulüp çekti çekeceğini. Adil Karalar, adil hakem istiyoruz. TFF, bir günde küfür talimatnamesini kaldırır mı? Siz yasakları artırdıkça tribünleri susturamazsınız. Yanlış şeyler anlatılıyor. Tam tersini yapmak, demokrasiyi açmak lazım. Tribünlerde de açmak lazım. Bağıracaklar. 100-200-300-500 kişi bağırır, karşı tarafta bir şey görmezlerse bu tepkilerinden vazgeçerler. Yasaklarsanız bu tepkiler daha çok büyür. Biz daha şeffaf, daha açık tribünler istiyoruz. Buradan çıkacak olayların sorumlusu olmak istemiyoruz."

VF kat sağ