Dolar (USD)
32.22
Euro (EUR)
34.85
Gram Altın
2418.14
BIST 100
10676.65
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Bakan Akar'dan Ukrayna değerlendirmesi

Münih Güvenlik Zirvesi'nden dönen Milli Savunma Bakanı Akar, Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilime dair açıklamada bulundu.
Bakan Akar'dan Ukrayna değerlendirmesi
20 Şubat 2022 10:21:59
Münih Güvenlik Zirvesi'nden dönen Milli Savunma Bakanı Akar, Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilime dair açıklamada bulundu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Münih Güvenlik Konferansı'na katılımının ardından gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

Rusya-Ukrayna gerilimine yönelik soru üzerine Akar, şu açıklamalarda bulundu:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın iki hafta önce bir heyetle Ukrayna ziyareti vardı. Cumhurbaşkanımız, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ile bizler de muhataplarımızla çok samimi görüşmeler yaptık. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Orada bir askeri hareketlilik söz konusu. Bu askeri hareketliliğin bazı etkileri var. Bu konuda basında çıkan bazı haberler var. Bunların çok ihtiyatla değerlendirilmesi gerekir. Çünkü bazı dezenformasyon, yalan haberlerden bahsediliyor. Bunlardan dolayı istenmeyen birtakım durumların doğmasını engellemek gerekir."

Montrö hatırlatması

Türkiye'nin, NATO içindeki bütün sorumluluklarını başarıyla yerine getirdiğini anımsatan Akar, "Karadeniz'e kıyısı olan ülkelerin orada rahat, güven ve refah içinde yaşaması bizim en samimi dileğimiz. Bu manada da Montrö Sözleşmesi'nin önemli olduğunu, buna gerekli desteğin sağlanması gerektiğini, Montrö Sözleşmesi'nin sağladığı düzenin bütün taraflar için yararlı olduğunu burada da ifade etme fırsatı bulduk." sözlerini sarf etti.

TDV kurban
Advertisement