Dolar (USD)
32.30
Euro (EUR)
35.04
Gram Altın
2403.22
BIST 100
0
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Başkan Erdoğan Türk Devletleri Teşkilatı 10. Zirvesi'ne katılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Devletleri Teşkilatı 10. Zirvesi'ne katılmak üzere Bugün Kazakistan'a seyahat edecek.
Başkan Erdoğan Türk Devletleri Teşkilatı 10. Zirvesi'ne katılacak
02 Kasım 2023 08:11:44
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Devletleri Teşkilatı 10. Zirvesi'ne katılmak üzere Bugün Kazakistan'a seyahat edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılım sağlayacağı, Türk Devletleri Teşkilatı 10. Zirvesi, Kazakistan'ın ev sahipliğinde gerçekleşecek. Zirve, başkent Astana'da 2-3 Kasım tarihlerinde düzenlenecek.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, zirve, Teşkilat içindeki iş birliğinin daha da geliştirilmesine odaklanacak. Özbekistan'dan Kazakistan'a dönem başkanlığının devredileceği bu toplantıda, liderler küresel ve bölgesel konuları ele alacaklar.

3 Kasım'da düzenlenecek oturumda Cumhurbaşkanı Erdoğan, katılımcılara hitap edecek ve liderler arasında ikili görüşmeler gerçekleştirecek. Bu önemli zirve, Türk Devletleri Teşkilatı ülkeleri arasındaki iş birliğini daha da güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

İletişim Başkanlığı tarafından sosyal medyada yapılan paylaşım:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Türk Devri” teması altında düzenlenecek Türk Devletleri Teşkilatı 10’uncu Zirvesi’ne katılmak üzere 2-3 Kasım 2023 tarihlerinde Astana’yı ziyaret edeceklerdir.

Dönem Başkanlığı’nın Özbekistan’dan Kazakistan’a devrolunacağı zirvede liderler, Teşkilat bünyesinde iş birliğinin daha da ilerletilmesine yönelik çalışmaları ele alacaklar ve güncel, küresel ve bölgesel meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunacaklardır.

3 Kasım Cuma günü düzenlenecek zirve oturumuna hitap edecek olan Sayın Cumhurbaşkanımızın toplantı marjında katılımcı liderlerle ikili görüşmeler gerçekleştirmeleri de öngörülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ABONE OL
Deniz feneri detay
Kızılay 160x600
TDV kurban