Dolar (USD)
32.19
Euro (EUR)
35.00
Gram Altın
2421.95
BIST 100
10642.82
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Başkan Erdoğan'dan İzmir vurgusu

Yoğun bir katılımın sağlandığı İzmir Çiğli Havaalanı'nda düzenlenen TEKNOFEST'e Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçim mesajı verdi.
Başkan Erdoğan'dan İzmir vurgusu
29 Eylül 2023 15:36:51
Yoğun bir katılımın sağlandığı İzmir Çiğli Havaalanı'nda düzenlenen TEKNOFEST'e Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçim mesajı verdi.

İlk olarak 2018 yılında gerçekleştirilen TEKNOFEST, Havacılık, Uzay ve Teknoloji alanlarında düzenlenen gösteriler, yarışmalar ve aktiviteler ile kapılarını açtı.

Milyonlarca vatandaşın akın ettiği festivalin 2023 yılı için ilk İstanbul ve Ankara'nın ardından son etkinliğinin adresi İzmir oldu.

İzmir Çiğli Havalimanı'nda başlayan festival, 1 Ekim'e kadar teknoloji meraklılarına kapılarını açıyor.

Başkan Erdoğan İzmirliler ile bir araya geldi

İzmir’de düzenlenen TEKNOFEST, ilk günden yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Bugün 3'üncü gününe gelen TEKNOFEST ziyaretçi akınına uğruyor.

Yoğun diplomasi trafiğine devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TEKNOFEST İzmir alanında vatandaşlarla bir araya geldi.

‘İzmir’in yatırım ve eser siyasetine ihtiyacı var’

İzmir'i gerçek belediyecilikle tanıştırmakta kararlıyız. Bu şehrin, yatırım ve eser siyasetine ihtiyacı var. Bunu biz yaparız. Bu noktada bir milat olmasını diliyorum.

Erdoğan, coşkulu kalabalığa fetret devri yaşayan kentlerin yeniden hak ettikleri hizmeti alacaklarını vurgulayarak, "İzmirlinin iradesini çantada keklik görenlerin işi bundan daha zor." dedi.

Başkan Erdoğan Neşet Ertaş’ın şiiriyle İzmirlilere seslendi

Buradan tüm İzmir'i, İzmirli kardeşlerimin her birini özellikle İzmir'in çalışkan, vizyoner ve vefalı gençlerini sevgiyle selamlıyorum. Neşet Ertaş bakınız İzmir'i nasıl anlatıyor; Gezdim tüm dünyayı, gördüm güzel İzmir sana geldim. Benim şirin güzel yurdum güzel İzmir sana geldim.

Gönüllere ışık saçan unutamaz görüp geçen gariplere kucak açan güzel İzmir sana geldim. Biz de Hindistan'dan ABD'ye dünyanın dört bir yanında ülkemizi temsil ettikten sonra İzmir'e geldik.

İzmirli gençlerimizle kucaklaşmaya geldik. Milli teknolojimizin hamlesi sembolü TEKNOFEST vesilesiyle sizlerle beraber olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Her birinize sevginiz, aşkınız ve dayanışmanız için teşekkür ediyorum. Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivaline hepiniz hoş geldiniz.

Bizleri aydınlık yarınlarımızın teminatı olan siz gençlerimizle buluşturan tüm kurumlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfını, sponsorlarımızı ve iştirakçilerimizi, güvenlik görevlisinden gönüllülerimize programa katkı veren herkesi tebrik ediyorum.

Kızılay 160x600
TDV kurban
Advertisement