Dolar (USD)
32.88
Euro (EUR)
35.20
Gram Altın
2498.51
BIST 100
10748.43
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
Vakıf katılım web

Baykar'dan gururlandıran paylaşım!

25 May 2024 00:30:15
​Yerli milli teknoloji ile üretilen Bayraktar TB3 sırasıyla gerçekleştirilen bütün test uçuşlarına devam ediyor. Son olarak Selçuk Bayraktar, TB3'ün performans uçuş testini sosyal medyadan paylaştı.

Bayraktar TB3, sona doğru başarılı adımlarla gelemeye devam ediyor. Son olarak 'Orta İrtifa Sistem Tanımlama ve Performans Uçuş Testleri'ni de başarıyla tamamlayan TB3'ün o anları BAYKAR Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından paylaştı.

TCG Anadolu 'da ilk uçuş 2024 yılında

Bayraktar TB3 SİHA, katlanabilen kanat yapısıyla TCG Anadolu gibi kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip dünyadaki ilk silahlı insansız hava aracı olacak. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3 için 2024 yılı içinde TCG Anadolu gemisinde testlere başlanmasını planladıklarını açıklamıştı. Bayraktar TB3’ün sahip olacağı kabiliyetler bu sınıftaki insansız hava araçları açısından da önemli bir yenilik olacak. Görüş hattı ötesi haberleşme kabiliyetine de sahip olacak milli SİHA, bu sayede çok uzun mesafelerden kumanda edilebilecek. Böylece keşif-gözetleme, istihbarat ve taşıdığı akıllı mühimmatlar ile taarruz görevlerini deniz aşırı hedeflere karşı icra ederek Türkiye’nin caydırıcı gücünde çarpan etkisi yapacak.

VF kat sağ