Dolar (USD)
32.18
Euro (EUR)
35.00
Gram Altın
2499.16
BIST 100
10643.58
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Bayramda hava nasıl olacak?

Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre bugün 3 bölgede yağış bekleniyor. Sıcaklıklar yurdun doğusunda, 2-4 derece düşüyor. Rüzgarın şiddeti ise orta kuvvette olacak.
Bayramda hava nasıl olacak?
06 Nisan 2024 09:37:53
Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre bugün 3 bölgede yağış bekleniyor. Sıcaklıklar yurdun doğusunda, 2-4 derece düşüyor. Rüzgarın şiddeti ise orta kuvvette olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Akdeniz (Antalya ve Mersin'in kıyı ilçeleri hariç), Doğu Anadolu (Şırnak ve Hakkari hariç), Güney Doğu Anadolu (Mardin hariç) ile Bayburt, Rize ve Artvin çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunmaktadır.

Hava sıcaklığı doğuda düşüyor

Sıcaklıkların doğu kesimlerde 2 ilâ 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın, kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

'Bayram tatilinde İstanbul güneşli'

Bu haftasonu İstanbul’da pazar günü yağmurlu bir sabah ve öğlen geçirebiliriz. Hava sıcaklıkları yağış gerçekleşirse dahi 17-18°C’lerde olacak.

Bayram tatilinde İstanbul’un havası çoğunlukla güneşli olacak. 10 Nisan Çarşamba bulutlar artarak biraz yağmur bırakabilir. Bunun dışında gelecek haftanın tahminlerinde bol güneş görünüyor.

'Ege bayramı güneşli geçirecek'

Ege’de İzmir bayram tatilini neredeyse tamamen güneşli geçirecek, günün erken saatleri 12°C olan sıcaklık, gündüz İzmir’de, Aydın’da 22°C’ye yükselecek. Aydın, Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ ve Trakya geneli benzer şekilde bayram tatilini az bulutlu ve güneşli havada geçirirken, Güney Ege’de ve Akdeniz’de haftaya bahar yağmurları görülebilir.

'Akdeniz'de 2 gün yağmur var'

Muğla-Bodrum arasında daha az olmak üzere güneyde 10-11 Nisan tarihleri yağmur ihtimali var. Yağışlar Antalya-Mersin arasında gelecek hafta 1.5-2 gün aralıklarla sürebilir. Fakat bu duruma “Antalya bayramı yağmurlu geçirecek” demeyelim, sadece 2 gün içinde toplam 3-4 saat yağmur yağabilir. Konya-Isparta çevresi de haftaya salı ve çarşamba bir miktar ıslanabilir. Bayramda İzmir-Çanakkale hattı, Antalya-Mersin hattından daha sıcak olacak görünüyor.

'Deprem bölgesinde sağanak bekleniyor'

Güneydoğu Anadolu ve aslında deprem bölgemiz, bayramın 3 gününü yağışlı geçirebilir. Şimdiki tahmini güncelleyeceğiz fakat mevcut duruma göre Kahramanmaraş- Adıyaman-Mardin-Şırnak-Gaziantep çevresi 9-10-11-12 Nisan tarihlerinde 4 gün aralıklarla yağmurlu görünüyor.