Dolar (USD)
31.36
Euro (EUR)
34.01
Gram Altın
2100.43
BIST 100
9097.15
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Beklenen kar yurda giriş yapıyor

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre yurdun büyük bir kesiminde kar ve yağmurlu hava haftanın ortasından itibaren etkili olacak.
Beklenen kar yurda giriş yapıyor
04 Aralık 2023 16:36:36
Meteoroloji'den alınan bilgilere göre yurdun büyük bir kesiminde kar ve yağmurlu hava haftanın ortasından itibaren etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 5 günlük hava tahmini haritaları yayımlanırken, yurdun büyük bir kesimi yağışlı havanın etkisi altına girecek.

Aralık ayıyla birlikte soğuk ve yağışlı havanın etkisine giren yurdumuzun büyük bir kesiminde bu hafta da yağışlar etkili olacak.

Salı günü yurdun batı kesiminde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyredecek ve bulutlu bir hava hakim olacak.

Batıda yağmur doğuda kar

Çarşamba günü sağanak yağış İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Çanakkale, Tekirdağ, Muğla, Manisa, Eskişehir, Konya, Antalya, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Hakkari, Malatya, Kayseri, Hatay, Mersin, Edirne, Aydın, Kocaeli, Kırklareli de dahil olmak üzere çok sayıda ilde etkisini hissettirecek.

Doğu Anadolu'da ise yağmur yerini kar yağışına bırakırken sıcaklıklar gündüz 1 derecelere kadar düşecek.

Perşembe günü ise yağışlı hava yurdun neredeyse tamamında etkili olacak. Karadeniz bölgesinde bulutlu bir hava beklenirken diğer bölgelerde gök gürültülü sağanak ve sağanak şeklinde yağışlar bekleniyor.

5-gunluk-hava-tahmin_295692cccd181e4f19820b5787eb8b78.PNG

Kar yağışı batıdan da giriş yapacak

Cuma günü ise Türkiye'nin tamamında yağışlı bir hava bekleniyor. Doğu Anadolu bölgesine kar yağışı olarak görülecek yağışlı havanın, Edirne ve Kırklareli'nden de kar ve karla karışık yağmur şeklinde giriş yapması bekleniyor

ABONE OL
Murat kurum 300x250