Dolar (USD)
32.42
Euro (EUR)
34.29
Gram Altın
2492.64
BIST 100
9693.46
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Bulgaristan'dan HÖH partisi ülkedeki Rus propagandasına karşı önlem

Üyelerinin çoğunluğunu Türk ve Müslümanların oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisi, ülkede Rusya'nın sanal ortamındaki propagandasına karşı önlem alınması için talepte bulundu.
Bulgaristan'dan HÖH partisi ülkedeki Rus propagandasına karşı önlem
27 Şubat 2024 13:55:07
Üyelerinin çoğunluğunu Türk ve Müslümanların oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisi, ülkede Rusya'nın sanal ortamındaki propagandasına karşı önlem alınması için talepte bulundu.

Partinin Eş Başkanı Delyan Peevski, Devlet Milli Güvenlik Ajansı (DANS), İçişleri Bakanlığı ve Başsavcılığa suç duyurusunda bulunarak, 400'e yakın internet sitesindeki botların Bulgaristan aleyhine her gün kara propaganda mesajları yaydıklarını aktardı.

HÖH partisinin yayınladığı yazılı açıklamaya göre Peevski, internet botlarının günlük ortalama 2 bin paylaşımla sanal saldırı politikasını sürdürdüklerini kaydetti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Rusya'nın Ukrayna'ya karşı başlattığı savaşın üçüncü yılına girerken ve Avrupa seçimlerinin arifesinde, Bulgaristan vatandaşları üzerindeki her türlü etkinin tespit edilmesi ve demokrasi ile sivil hak ve özgürlüklerin korunması adına bu tür saldırılara etkin bir şekilde karşı konulması Bulgaristan ve Avrupa'nın ulusal güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır."

HÖH partisi yazılı açıklamasında Bulgaristan'da faaliyet gösteren, İnsani ve Sosyal Araştırmalar Vakfı'nın (HSSF) Rusya'nın aktif internet botlarına ilişkin yayınladığı raporun esas alındığı bildirildi.

HSSF, raporunda Rus propagandasının 2022-2023 döneminde sürekli artış gösterdiğini, anonim haber siteleri aracılığı ile günlük 3 ile 7 haber ve 2 bin yorum paylaşıldığını belirtti.

Rusya yanlısı yerel Bulgar haber sitelerinin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova'nın açıklamalarını öne çıkarttıkları ifade edildi.

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.