Dolar (USD)
32.51
Euro (EUR)
34.61
Gram Altın
2491.91
BIST 100
0
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Başkan Erdoğan: Büyümeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NG Kütahya Seramik 100. Yıl Fabrikaları Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunuyor.
Başkan Erdoğan: Büyümeyi sürdüreceğiz
28 Şubat 2024 15:59:35
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NG Kütahya Seramik 100. Yıl Fabrikaları Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunuyor.

Başkan Erdoğan, Kütahya Seramik 100. Yıl Fabrikaları Açılış Töreni'nde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Sevgili Kütahyalılar, NG Kütahya Seramik ailesinin kıymetli mensupları, işçilerimiz ve misafirlerimiz sizleri hürmetle selamlıyorum. Kütahya'da üretilen bu seramikler 5 kıtada 79 ülkeye ihraç ediliyor. Değeri 140 milyon avro olan iki yeni fabrikayı daha hizmete açıyoruz. Açılan her yeni fabrika ihracatımızda yeni bir ivme demektir.

Fabrika çatılarına kurulan tamamı üretimde kullanılan 25 megawatt gücündeki güneş enerjisi santralleri yenilenebilir enerji alanında da örnek teşkil ediyor. Türkiye, yatırım istihdam cari fazla yoluyla büyümek zorundadır. Makro denge ile ilgili sorunları belirli alanlarda büyümeyi sürdürerek çözeceğiz.

Savunma sanayiden seramik alanına kadar ülkemizi dünyanın ende gelen tedarikçileri arasına çıkaracağız. Kütahya'daki bu ivme aynı zamanda ülkemizin Türkiye Yüzyılı'na hazırlanışının bir işaretidir.

Siyasi ve ekonomik gecikmeleri yaşamasaydık bugün çok farklı bir yerde olurduk.

2023 hedeflerimizi açıkladığımızda birileri bizimle dalga geçti, projelerimizi küçümsemişti. Bu hedeflerin önemli bir kısmını hayata geçirmiş biri olarak karşınızdayım. Türkiye yüzyılı vizyonunu, sağlam ekonomi, adalet ve özgürlük, huzur ve güvenlik başlıkları altında milletimize sunduk.

Milletimize verdiğimiz her sözün takipçisi olduk. Eksiklerimiz elbette olmuştur. Ama sağladığımız kazanımların büyüklüğünü kimse inkar edemez