Dolar (USD)
32.91
Euro (EUR)
35.36
Gram Altın
2468.75
BIST 100
10767.85
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Başkan Erdoğan: İnce'nin çekilmesine üzüldüm

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesine ilişkin yaptığı açıklamada, "Adaylardan bir tanesi ne yapmış adaylıktan çekilmiş. Doğrusu üzüldüm keşke bu yarış sonuna kadar böyle devam etseydi. Acaba ne oldu da çekildi?" dedi.
Başkan Erdoğan: İnce'nin çekilmesine üzüldüm
11 May 2023 15:55:03
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesine ilişkin yaptığı açıklamada, "Adaylardan bir tanesi ne yapmış adaylıktan çekilmiş. Doğrusu üzüldüm keşke bu yarış sonuna kadar böyle devam etseydi. Acaba ne oldu da çekildi?" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında Mamak-Altındağ'da konuştu.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Bunu memleketim için yapıyorum. Üçüncü bir kanal açmaya çalıştım, başaramadık. 'Saraydan para aldı, çekilemez.' diyenlere sesleniyorum; benim bu kumpaslardan, bu sahte dekontlardan, montajlardan korktuğum falan yok." sözleriyle adaylıktan çekilme açıklamasına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir değerlendirme geldi.

Önemli olan milletin vereceği kararın olduğunu ifade eden Erdoğan, "Doğrusu üzüldüm. Keşke bu yarış sonuna kadar böyle devam etseydi. Biz tabi yola diğerleriyle devam ediyoruz." dedi.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Pazar günü inşallah balkon konuşmamızın hazırlığını yaptınız mı? Sandıklar patlamalı.

'Biz tabi yola diğerleriyle devam ediyoruz'

Adaylardan bir tanesi adaylıktan çekildi. Doğrusu üzüldüm. Keşke bu yarış sonuna kadar böyle devam etseydi. Biz tabi yola diğerleriyle devam ediyoruz. Önemli olan benim milletimin vereceği karar.

'Çirkinleşen tarafa karşıyız'

Önlerine gelene makam mevki vaadederek bu ülkenin yönetimine talip olunur mu? Milletimiz size kendi kaderini teslim etmez. Bu milletin evlatları bu ülkeyi sana teslim etmez.

Milletimiz 14 Mayıs'ta kafasında ve kalbinde verdiği kararı sandıkta da tescilleyecek mi? Birileri bizi seçim döneminde havayı biraz germekle suçluyor. Kalkıp da terör örgütünün bu ülkeyi nasıl germek istediğini hiç konuşmuyorlar. Biz ülkemizin ve milletimizin menfaatleri söz konusu olduğunda değil havayı germek dünyayı alt üst ederiz. Milletimiz söz konusu olduğunda kimseyi gözümüz görmez.

Milli iradeye karşı her oluşumda varız. Seçimde her türlü sertliği kabul ederiz ama çirkinleşen tarafa karşıyız.

'Kimi FETÖ usülü kaset tehdidiyle çirkinleşiyor'

Kimi FETÖ usülü kaset tehdidiyle çirkinleşiyor. Kimi kürsüde diliyle çirkinleşiyor. Kimi sokakta insanımıza sataşarak çirkinleşiyor. Siz ülkemizdeki siyasi iklime bakın. Kimin çirkinleştiğine kendiniz karar verin. Biz her mücadeleyi ülkenin hanesine yazırdığımız her kazanımı milletimiz ile birlikte gerçekleştirdik. Biz, 15 seçimin tamamını açık ara önde bitirmiş olmamız bunun ispatıdır.

'Yükselişi sürdürüyoruz'

Nice tuzakları nice oyunları bozduk. Hamdolsun artık alt, üst, güvenliğiyle küresel gelişmiş ülkeler liginde yükseliyoruz. Dünyada yaşanan krizlerin ülkemize etkileri sebebiyle zaman zaman sıkıntılar yaşasak da hızlı sorunları çözerek bu yükselişi sürdürüyoruz. İnsanımızın refah kaybını gelirini arttıracak sürdürüyoruz. Yaptırımların sonuçlarını da almaya başladık. Savunma sanayiindeki projelerimiz katlanarak gelire dönüşüyor. Petrolümüzü de doğalgazımı da kendimiz buluyoruz.

'Ne yapıldıysa Melih Bey döneminde yapıldı'

Pazar günü tercihimizi doğrudan yana yapıyor muyuz? Artık altyapı yatırımlarımızı önemli ölçüde tamamladık. Ankara altyapı adına mevcut belediye başkanı tarafından bir şey yapıldı mı? Ne yapıldıysa Melih Bey döneminde yapıldı.

Bunlara pazar günü ders verelim. 2024'te de yerel yönetimler dersini verelim.

VF kat sağ