Dolar (USD)
32.19
Euro (EUR)
35.01
Gram Altın
2425.38
BIST 100
10651.41
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Çete lideri adliyedeki zabıt katibi çıktı!

Bakırköy Adalet Sarayı'nda çalışan bir zabıt katibi tarafından yönlendirildiği iddia edilen tefecilere karşı gerçekleştirilen operasyonda 13 kişi gözaltına alındı.
Çete lideri adliyedeki zabıt katibi çıktı!
14 Ekim 2023 12:41:17
Bakırköy Adalet Sarayı'nda çalışan bir zabıt katibi tarafından yönlendirildiği iddia edilen tefecilere karşı gerçekleştirilen operasyonda 13 kişi gözaltına alındı.

Bakırköy Adalet Sarayı'nda görevli bir zabıt katibinin liderliğini üstlendiği iddia edilen tefecilerle ilgili gerçekleştirilen operasyon sonucunda 13 kişi gözaltına alındı.

Operasyonun ardındaki çete, Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı tarafından incelenerek açığa çıkarıldı. Bu şebeke, yüksek faizle borç vermek isteyen kişilerin gayrimenkullerini geçici olarak devralma karşılığında kar payı vaadinde bulunuyor ve daha sonra tefecilerin yardımıyla bu gayrimenkulleri farklı kişiler adına art arda tescil ediyordu. Mağdurlardan para talep etmek için şantaj yapmaktan çekinmeyen çete üyeleri, kamu görevlisi olan aile üyelerinin eriştiği kişisel verileri para karşılığında üçüncü taraflarla paylaşıyor, usulsüz sorgulamalarla elde ettikleri bilgileri kullanarak alacaklılarla mahkeme dışında çözüm arıyorlardı.

Hesap hareketleri incelendi

Şüphelinin ailesinin banka hesaplarına yapılan incelemelerde, ailenin hayat tarzına uygun olmayan yüksek meblağlarda hesap hareketleri ve örgüt liderinin isminin geçtiği açıklamalar bulundu. Ayrıca, çete liderinin yönlendirmeleriyle ev alım-satım işlemleri gerçekleştiriliyordu.

Polis, uzun süren çalışmaların ardından şebekeye yönelik İstanbul ve Balıkesir'deki bir dizi adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon sonucunda 13 şüpheli gözaltına alınırken, yapılan aramalarda tabanca, 52 tapu belgesi, 45 tam altın, 200 gram amlevha altın, 2 adet 2 milyon değerinde çek, 10 dijital materyal ve bin 500 Euro nakit para ele geçirildi. Firari 2 şüphelinin yakalanması için çalışmalar ise devam ediyor.

Kızılay 160x600
TDV kurban
Advertisement