Dolar (USD)
32.33
Euro (EUR)
34.43
Gram Altın
2436.49
BIST 100
9814.19
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

CHP'de istifa depremi!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Koza Yardımcı, görevinden istifa ettiğini duyurdu.
CHP'de istifa depremi!
15 Şubat 2024 17:41:10
CHP Genel Başkan Yardımcısı Koza Yardımcı, görevinden istifa ettiğini duyurdu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Koza Yardımcı, genel başkan yardımcılığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Yardımcı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Saygıdeğer Halkımıza ve parçası olmaktan gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partili yol arkadaşlarıma; Genel Başkanımızın takdiri ile geldiğim Genel Başkan Yardımcılığı görevimden bugün itibari ile istifa ederek örgütümün takdiri ile seçildiğim Parti Meclisi görevime devam ederek örgütümüzün ve seçmenlerimizin sesi olmaya devam edeceğim…" ifadelerini kullandı.

Aday eleştirisi

Aday belirleme sürecine eleştirilerde bulunan Yardımcı, "Göreve geldiğim ilk günden bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerinin emeklerini gözeterek, liyakat esaslı, belirlenen kurallara ve talimatlara uygun bir aday belirleme süreci olması için mücadele ettim" ifadelerini kullandı.

Yardımcı, şöyle devam etti:

"Yaptığım tüm uyarılara ve müdahalelere rağmen Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerinden ve seçmenlerimizden gelen tepkilere kulak tıkamamı kimse bekleyemez. Benim asli sorumluluğum onlaradır."

Yorumlar (1)

Murat
Bu örgüt bir daha acılmamak üzere kapatılsın bu örgütün ülkeye ve millete verdigi zararı anlatmak icin ciltler dolusu kitap yazmak gerekir yanlız bu türkiye daha bagımsız olmadıgı icin diger örgütler gibi dokunulamaz
1 ay 4 hafta önce Yanıtla