Dolar (USD)
31.52
Euro (EUR)
34.22
Gram Altın
2127.10
BIST 100
8919.05
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Karagöz ile görüştü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serdar Karagöz ile Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Enis Peru'yu kabul etti.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Karagöz ile görüştü
29 Kasım 2023 00:30:06
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serdar Karagöz ile Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Enis Peru'yu kabul etti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'ın, Karagöz ve Peru'yu kabulü, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşti.

AA'nın, dijital platformlarda haksız rekabetin önlenmesi ve haberin telifinin korunmasına yönelik önerilerini içeren "Haberin Telifi Raporu"nu Yılmaz'a sunan Karagöz, Google ve Meta gibi dijital platformların, habercilerin büyük emek ve özveriyle hazırladıkları içerikleri bedel ödemeden ticari amaçla kullandığını hatırlattı.

Dijital medyada izinsiz kopyalama faaliyetlerine karşı etkin yasal düzenlemelerin, profesyonel gazeteciliği desteklemek ve dezenformasyonu önlemek açısından önemine işaret eden Karagöz, AB ülkelerinin yanı sıra Kanada ve Avustralya'da da dijital platformlarda haksız rekabetin önlenmesine ilişkin kanuni düzenlemelerin yapıldığını belirtti.

Mevcut yasal düzenlemelerde haberlerin telifle korunmadığı için kopyalanmasının önüne geçilemediğine dikkati çeken Karagöz, başta AA olmak üzere birçok basın kuruluşunun dijital platformlardan telif geliri elde edemediğini kaydetti.

Karagöz, haberin telifinin korunması ve AB müktesebatı doğrultusunda Türkiye'de de haber ajanslarına bağlantılı hak statüsünün sağlanması için gerekli yasal düzenlemelerin yapılması hususunda Yılmaz'dan destek istedi.

Politika haberleri, dünya genelinde siyasi olayları, devlet yönetimiyle ilgili gelişmeleri ve hükümetin politikalarını ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, bir ülkenin iç ve dış politikasıyla ilgili önemli olayları, hükümet kararlarını, politika değişikliklerini, seçimleri, siyasi liderlerin faaliyetlerini ve uluslararası ilişkileri kapsar. Politika haberleri, toplumun politik süreçler hakkında bilgilendirilmesini sağlayarak demokrasinin işleyişine katkıda bulunur. Politika haberleri, kamuoyunun bilinçlenmesine, hükümet kararlarının hesap verilebilirliğine ve toplumsal değişimlere katkıda bulunur. Bu haberler, insanların politika kararlarına etki etmelerini sağlar ve demokratik süreçlerin işleyişini destekler.

En Güncel Politika Haberleri

Bir ülkenin hükümeti tarafından alınan önemli kararlar ve politika değişiklikleri politika haberleri arasında önemli bir yere sahiptir. Vergi politikaları, sağlık hizmetleri reformları, çevre politikaları ve benzeri konular bu kategoride yer alır. Ülkelerin liderleri, politika haberlerinin merkezin konumundadır. Başkanlar, başbakanlar, milletvekilleri ve diğer siyasi figürlerin faaliyetleri, konuşmaları ve etkinlikleri bu haberlerin ana konularını oluşturur. Politika haberleri, yerel, ulusal ve uluslararası seçimler sırasında yoğunlaşır. Seçim sonuçları, adayların kampanyaları, seçmen davranışı ve oy sayımı süreçleri bu haber türünün önemli bir parçasıdır. Yine ülkeler arasındaki diplomatik ilişkiler, uluslararası anlaşmalar ve çatışmalar politika haberlerinin bir diğer temel bileşenidir. Bir ülkenin diğer ülkelerle olan ilişkileri, dış politika kararları ve uluslararası organizasyonlarla olan işbirliği politika haberlerinin bir parçası durumundadır. Ayrıca politika haberleri, toplumsal konuları ele alabilir. Örneğin, ırk ilişkileri, göç politikaları, çevre koruma ve cinsiyet eşitliği gibi konular politika haberlerinin bir parçasıdır.

En Çarpıcı Politika Haberleri Milat'ta!

Politika haberlerinin okuyucuya aktarılmasındaki en önemli etkenlerden biri haberin doğruluğudur. Doğru ve güncel politika haberleri için Milat Gazetesi'ni ziyaret edebilir, en sıcak ve en yeni politika haberlerine Milatgazetesi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

ABONE OL
Murat kurum 300x250