Dolar (USD)
31.14
Euro (EUR)
33.77
Gram Altın
2033.09
BIST 100
9179.48
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Deprem sonrası satışlar patladı!

İstanbul''da meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından kamp çadırı satışları arttı. Kamp malzemeleri satıcıları talebin 15 kat yükseldiğini söyledi.
Deprem sonrası satışlar patladı!
28 Eylül 2019 23:25:00
İstanbul''da meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından kamp çadırı satışları arttı. Kamp malzemeleri satıcıları talebin 15 kat yükseldiğini söyledi.

İstanbul'da önceki gün Silivri açıklarında meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından binlerce kişi yaşadıkları korku nedeniyle evlerine giremedi. Gün boyu devam eden artçı depremlerle korkularını daha da artan vatandaşlar geceyi geçirmek için park ve bahçelere akın etti. Açık alanlarda sabahlayan bazı vatandaşlar evlerinden aldıkları battaniye, yorgan ve yastıkları kullanırken bazı vatandaşlar da kamp çadırı kurdu.

Depremin ardından kamp malzemeleri satan mağazalar yoğun bir mesai yaşadı. Genellikle Mayıs-Ağustos ayları arasında hareketli olan kamp çadırı piyasası 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından arttı.

SATIŞLAR 15 KAT ARTTI'

Avcılar'da kamp malzemeleri satan bir mağazada yöneticilik yapan Salih Dinkayoğlu da iki gündür kamp çadırı satışlarında hareketlilik yaşandığı söyledi. Çadır fiyatlarının 50 TL ile 1500 TL arasında değiştiğini ifade eden Dinkayoğlu, "Ciddi bir çadır talebi oluştu. İlk gün yansıması biraz azdı ertesi gün çok yoğun bir şekilde çalıştık. 15 kat artan bir oranda çadır satışımız oldu. Minimumda 3 ya da 4 kişilik çadır talep ediliyor. Çadır dışında uyku tulumu ve mat talep edenler de oldu." dedi.

"GECEYİ DIŞARIDA GEÇİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM"

Oğluyla birlikte çadır almaya gelen bir vatandaş da eve girmeye korktuğu için çadır aldığını söyledi. Deprem günü çok korktuklarını belirten bir vatandaş, "Çok kötü şeyler oldu. Ben ve oğlum çok korktuk. Çadır almaya karar verdik. Çünkü gerçekten geceyi dışarıda geçirmeyi düşünüyorum. Evde durulacak gibi değil. Deprem olduğu gün geceyi Esenyurt'ta çadırda geçirdik." dedi.

teknofest
Teknofest