Dolar (USD)
32.19
Euro (EUR)
35.03
Gram Altın
2501.43
BIST 100
11043.57
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Destici, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bugün 104. yılını kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin yönetiminde, son 70 yılında 'hasta adam' olarak anılan bir imparatorluğun yıkılışının sonrasında, onun enkazı üzerinde, bağımsız, hür, çağdaş, güçlü bir devlet, ekonomi ve toplum inşa ettik." ifadesini kullandı.
Destici, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı
23 Nisan 2024 12:16:06
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bugün 104. yılını kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin yönetiminde, son 70 yılında 'hasta adam' olarak anılan bir imparatorluğun yıkılışının sonrasında, onun enkazı üzerinde, bağımsız, hür, çağdaş, güçlü bir devlet, ekonomi ve toplum inşa ettik." ifadesini kullandı.

Destici, yaptığı yazılı açıklamada, TBMM'nin açılışının 104. yılının, dünya genelinde ve ülkede, önemli problemlerin yaşandığı bir dönemde kutlandığını bildirdi.

BBP Genel Başkanı Destici, 104. yılını kutlayan TBMM'nin yönetiminde, kaybedilen 1. Dünya Savaşı'nın galiplerinin işgal ettiği vatan topraklarını, sadece Allah'a ve millete sırtını dayayarak verdikleri savaşla, yokluk içinde, yurdun her karış toprağını düşmandan temizleyerek zafer kazandıklarını dile getirdi.

Mustafa Destici, "Bugün 104. yılını kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yönetiminde, son 70 yılında 'hasta adam' olarak anılan bir imparatorluğun yıkılışının sonrasında, onun enkazı üzerinde, bağımsız, hür, çağdaş, güçlü bir devlet, ekonomi ve toplum inşa ettik." değerlendirmesinde bulundu.

Destici, Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm dünyada, "Türküm" diyen her soydaşın ve haksızlığa uğrayan her Müslümanın sığınağı, şefkat eli ve adalet kalesi olduğunu aktardı.

TBMM'de bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan, farklı inanç, din, mezhep ve etnik kökenden, sayısız temsilcinin görev yaptığını belirten Destici, şunları kaydetti:

"Bugün, devletin varlığına, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne savaş açmış, 40 binin üzerinde vatandaşımızın katili bir terör örgütüne sırtını dayadıklarını söyleyenlerin meclisimizde yer almaları, siyaseti, belediyeleri, Gazi Meclisimizi bir propaganda ve lojistik aracı olarak kullanmaları, iç hukuka da uluslararası hukuka da insan haklarına da aykırıdır. Milletimize karşı da tarih önünde de sorumluluk taşıyoruz. Bu ayıba artık son vermeliyiz.

23 Nisan'ı, istikbalimizin umut ışıkları olan çocuklarımıza armağan eden Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, meclisimizin kuruluşundan bugüne milletin istiklali ve istikbaline hizmet etmiş ve bugün aramızda olmayan tüm üyelerini, sevgiyle, saygıyla ve rahmetle yad ediyorum."

Gündem Haberleri

Gündem haberleri, bir ülke, topluluk veya dünya genelinde en fazla ilgiyi ve dikkati çeken olayların, gelişmelerin, politika değişikliklerinin, felaketlerin ve önemli konuların medya ve kamuoyu tarafından takip edilen haberleridir. Bu haberler, genellikle siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel konuları kapsar ve toplumun günlük yaşamını, kararlarını ve bakış açılarını etkileyebilir. Gündem haberlerinin çeşitliliği oldukça geniştir. Bunlar, siyasi seçimler, hükümet değişiklikleri, ülke içi ve uluslararası ilişkiler, doğal afetler, salgın hastalıklar, ekonomik dalgalanmalar, kültürel etkinlikler, bilimsel keşifler, sanatsal eserler, spor olayları ve daha fazlasını içerebilir. Bu haberler, medyanın yanı sıra internet siteleri, televizyon, radyo ve basılı medya aracılığıyla yayınlanır.

Güncel Gündem Haberleri

Gündem haberleri toplumun bilgilendirilmesi, farkındalığın meydana getirilmesi, kamuoyu oluşturulması ve politika yapıcıların, iş dünyası profesyonellerinin, bilim insanlarının ve diğer ilgililerin stratejik kararlarını etkileyebilir. Medya kuruluşları, bu tür haberleri hızla ve doğru bir şekilde sunmaya çalışırken, kamuoyunun ilgisini çekecek başlıklar ve içerikler oluştururlar. Gündem haberleri, sürekli değişen bir yapıya sahiptir ve medyanın dinamik doğasının bir yansımasıdır. Bu haberler, okuyucuların ve izleyicilerin olayların gelişimine ayak uydurmalarını ve dünya etrafındaki önemli değişiklikleri anlamalarını sağlar. Dolayısı ile gündem haberleri, toplumu güncel olaylar ve önemli gelişmeler hakkında bilgilendirir. İzleyicilere ve okuyuculara olayların, politika değişikliklerinin, doğal afetlerin, salgın hastalıkların, kültürel etkinliklerin ve daha fazlasının ne olduğunu ve nasıl etkilediğini anlama fırsatı sunar.

Sıcak Gündem Haberleri Milat'ta

Toplumun günlük yaşamını etkileyen olayları ele alan gündem haberleri Milatgazetesi.com adresi üzerinden güncel olarak yayımlanır. Ekonomik dalgalanmalar, spor olayları, kültürel etkinlikler ve daha fazlası bu kategoriye dahil edilir ve tüm gelişmeler Milat Gazetesi'nin resmi internet adresinde yer alan gündem haberleri alanı üzerinden takip edilebilir.


TDV kurban