Dolar (USD)
30.51
Euro (EUR)
33.58
Gram Altın
1997.34
BIST 100
9374.2
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Doktorlar Gazze'deki katliamı protesto etti

Siyonist işgal rejiminin Gazze'de katliamlarını protesto etmek amacıyla bir araya gelen çok sayıda doktor, gerçekleştirdikleri "Sessiz Yürüyüş" ile Gazze'de yaşanan büyük zulme dikkati çekti.
Doktorlar Gazze'deki katliamı protesto etti
25 Kasım 2023 22:22:18
Siyonist işgal rejiminin Gazze'de katliamlarını protesto etmek amacıyla bir araya gelen çok sayıda doktor, gerçekleştirdikleri "Sessiz Yürüyüş" ile Gazze'de yaşanan büyük zulme dikkati çekti.

Çemberlitaş'ta bulunan 2. Abdülhamit Han Türbesi’nde toplanan doktorlar, buradan Sultanahmet Meydanı'na kadar sessizce yürüyerek alanda basın açıklaması düzenledi ve yapılan katliamlara dikkat çekti.

'26 hastane, 55 sağlık merkezi yerle bir edilmiş'

Doktorlar adın abasın açıklamasını okuyan Dr. Murat Can Çelik;

"İşgalci İsrail tarafından, Filistin'e karşı yapılan saldırılar 7 Ekim'de şiddetlenen çatışmalar ile yeni bir katliama dönüşmüştür.

Bombardımanda tüm savaş kuralları ihlal edilerek hastaneler, okullar ve hatta Birleşmiş Milletlerin sığınakları dahi vurulmuş, 26 hastane, 55 sağlık merkezi yerle bir edilmiş, 5 binden fazlası çocuk olmak üzere 13 binin üzerinde sivil acımasızca katledilmiştir. Bunun üzerine yapılan kara harekatları ile hastanedeki sivil ve çocuklar dahi öldürülmüş. Elektrik, internet ve suyun kesildiği Gazze’de bebekler küvöze oksijen sağlanamadığı için vefat etmiştir.

whatsapp-gorsel-2023-11-25-saat-2211291987a3dc_4bbb38c928b55fee69448de3f387ad14.jpg

Hastaneler , hastalar, doktorlar ve sağlık çalışanları gibi en insani unsurlar bile saldırı altındayken, işte biz hekimlere, sağlıkçılara büyük sorumluluk düşmektedir.

Biliyoruz ki hiçbir din, ırk yahut siyasi görüş hastanelerin, hekimlerin, çocukların bombalanmasını, sağlık hakkına ulaşımın engellenmesini onaylamaz, aksine buna karşı çıkar.

Nitekim uluslararası hukuka göre de bu açık bir savaş suçudur!

Biz buradan dini, dili, ırkı, vatandaşlığı, siyasi görüşü fark etmeksizin bütün hekimlere, sağlık çalışanlarına, vicdan sahibi bütün insanlara tekrar sesleniyoruz.

İsrail zulmüne karşı durmak için daha neyi bekliyorsunuz?

İşte biz buradayız ve saldırılar durana kadar her hafta aynı gün aynı saatte yürüyüşümüzü tekrarlayacağız.

Kanıksamayacağız! Normalleştirmeyeceğiz! Sindirilmeyeceğiz!

Sabırla ve azimle, hekimler olarak zulme karşı dur diye haykıranlar olacağız!” dedi.


teknofest
Teknofest