Dolar (USD)
32.55
Euro (EUR)
35.00
Gram Altın
2437.07
BIST 100
10471.32
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Ebu Ubeyde'den İsrail'e meydan okuma!

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, "Nazi hükümeti (İsrail) halkımıza karşı en iğrenç soykırım suçlarını işledi." dedi. Ubeyde, İsrail ile uzun bir yıpratma savaşına da hazır olduklarını açıkladı.
Ebu Ubeyde'den İsrail'e meydan okuma!
17 May 2024 22:44:29
Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, "Nazi hükümeti (İsrail) halkımıza karşı en iğrenç soykırım suçlarını işledi." dedi. Ubeyde, İsrail ile uzun bir yıpratma savaşına da hazır olduklarını açıkladı.

Hamas'sın silahlı kanadı İzzedin El Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, İsrail'in katliam saldırıları devam ederken yeni bir açıklama yayımladı. İsrail'e yıpratma savaşı konusunda meydan okuyan Ebu Ubeyde, Gazze ve Filistin için tüm dünyada dayanışma içinde olan özgür insanlara da selamını iletti.

Ebu Ubeyde'nin açıklamasından satır başları şu şekilde;

'Düşman ve onun Nazi hükümeti halkımıza karşı en iğrenç soykırım suçlarını işledi'

7 Ekim'den bu yana geçen 32 haftada Gazze halkı ve direnişi, düşmanın barbarlığına karşı eşit olmayan bir savaş ve efsanevi bir savunma gerçekleştirdi. Uzun günler, geceler ve haftalar boyunca, düşman ve onun Nazi hükümeti halkımıza karşı en iğrenç soykırım suçlarını işledi.

'İsrail Refah Zeytun ve Jabali̇a'ya kara saldırısı başlatmaya karar verdi̇'

Düşman ordusu Gazze'de işlediği suçlarla askeri başarı olarak övünüyor. Düşman, bir dizi karışıklık içinde, kolayca hedef haline geldiklerini düşünerek Refah, Zeytun mahallesi ve Jabalia'ya kara saldırısı başlatmaya karar verdi.

'10 gün içinde 100 farklı i̇srail aracını hedef aldık'

10 gün içinde saldırı bölgelerinde 100 farklı İsrail aracını hedef aldık. Düşman kayıplarının bir kısmını açıklıyor, ancak bizim gözlemlediğimiz çok daha büyük. Açlık, yıkım ve ölüm savaşına rağmen direnişimiz ve onun arkasındaki halkımız her taraftan düşmanın karşısına çıkıyor.

Ebu Ubeyde iİsrail'e meydan okudu

İşgali ifşa eden bu eşi benzeri görülmemiş dayanışma, Aksa Tufanı'nın küresel bilinçte yarattığı depremin bir ifadesidir. Düşmanla uzun bir yıpratma savaşına hazırız.

Halkımızı yok etmek için kullanılan ABD silahları, bu kriz düşmanının tek başarısı olan büyük yıkıma neden oluyor. Biz gökyüzüyle, havasıyla, denizi ve kumuyla Gazze'yiz ve düşmana yaklaşmakta olanın daha da kötü olduğunu söylüyoruz.

'Dayanışmalarından dolayı tüm dünyadaki özgür insanlara selam olsun'

Dayanışmalarından dolayı Avrupa, Asya, Güney Amerika ve tüm Dünya'daki özgür insanlara selam olsun. Halkımız; sabrınızın sonucu rahatlama ve zaferden başka bir şey olmayacak.