Dolar (USD)
31.71
Euro (EUR)
34.73
Gram Altın
2398.75
BIST 100
10656.96
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Ekrem İmamoğlu parti kuracak iddiası

Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür, Ekrem İmamoğlu'nun yeni parti kuracağı iddiasını yazdı.
Ekrem İmamoğlu parti kuracak iddiası
09 Eylül 2022 10:14:37
Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür, Ekrem İmamoğlu'nun yeni parti kuracağı iddiasını yazdı.

Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür çok konuşulacak bir yazıyı köşesine taşıdı.

Övür, "İmamoğlu parti mi kuruyor?" başlık yazısında 'Yok, daha neler' dediğinizi duyar gibiyim. Haklısınız... İlk bakışta bu kulis haberi tebessüm ettirebilir ama "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz" diye de bir atasözümüz var" ifadelerini kullandı. Ayrıca Övür, İmamoğlu'nun düşündüğü parti ismiyle ilgili bile söylentilerin olduğuna değindi.

İşte Mahmut Övür'ün "İmamoğlu parti mi kuruyor?" başlık yazısı:

CHP kulisleri, Gürsel Tekin'in "HDP'ye bakanlık verilebilir" çıkışı ve ardından gelen "Genel başkan adayı olurum" iddiasıyla çalkalanırken, bir kulis haberi de İstanbul Büyükşehir Belediyesi çevresinden geldi. O çevrede henüz fısıltı düzeyinde ilginç bir oluşumdan söz ediliyor. Denilen şu: Kibirli çıkışlarıyla irtifa kaybeden ama kafasına koyduğu "o makam" talebinden vazgeçmeyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kendi partisini kurmaya hazırlanıyor.

ADI "EKİM PARTİSİ"

"Yok, daha neler" dediğinizi duyar gibiyim. Haklısınız... İlk bakışta bu kulis haberi tebessüm ettirebilir ama "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz" diye de bir atasözümüz var. Yabana atmamak gerekiyor.

Kulislerde henüz fısıltı biçiminde, İmamoğlu ve yakın ekibinde yer alan Necati Özkan, Murat Ongun ve Soner Yalçın'ın yeni bir siyasi strateji oluşturdukları ve adını EKİM koydukları bir partiyle siyasi yolculuğa çıkacakları konuşuluyor.

Kibir konusunda ekibi de İmamoğlu'ndan geri kalmış değil. Baksanıza partinin ismi bile Ekrem İmamoğlu imzası taşıyor: "EK-İM".

Kızılay 160x600
TDV kurban
Advertisement