Dolar (USD)
32.78
Euro (EUR)
35.08
Gram Altın
2458.25
BIST 100
10471.32
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na '200 milyar dolar' yanıtı

Denizli'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bu ülkeye 200 milyar dolar temiz para getireceğim' vaadini eleştirerek "Londra'nın tefecileri bu kadar aptal mı sana para versin" dedi.
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na '200 milyar dolar' yanıtı
19 Nisan 2023 19:43:53
Denizli'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bu ülkeye 200 milyar dolar temiz para getireceğim' vaadini eleştirerek "Londra'nın tefecileri bu kadar aptal mı sana para versin" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli 29 Ekim Bulvarı'nda düzenlenen mitingde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Şimdi pankartta diyor ki; bir doğru, 6 yanlışı götürür. Şimdi bunu 7'ye çıkarmak lazım. Cuma günü kavuşacağınız Ramazan Bayramı'nızı cani gönülden tebrik ediyorum.

14 Mayıs'ta bunlar siyasi mevta olacaklar.

Vaktimizi, enerjimizi deprem yaralarımızı sarmaya verdik. Bayramın ikinci günü yapımı tamamlanan ilk köy evlerini teslim edeceğiz.

'Sen kimsin kendine gel'

Ne diyorlar? Gelince AKINCI'ları İHA'ları SİHA'ları satacaklarmış. Yahu sen kimsin sen kendine gel. TCG Anadolu uçak gemimizi 30 bini aşkın kişi ziyaret etti. Herkes coşku içinde Cumhurbaşkanına teşekkkür ediyor, seviniyor. Bu mutluluğa tahammül edemeyenler var.

'Emperyalistlerin hepsi Bay Bay Kemal'in yanında saf tuttu'

ABD'den Avrupa'ya ülkemize diz çöktürmek için bekleyen emperyalistlerin hepsi Bay Bay Kemal'in yanında saf tuttu. Biz ise Allah'a dayanarak, milletimize güvenerek yola revan olduk. Adaylığımızı zaten aylar öncesinde ilan etmiştik. Biz bazıları gibi yıkmaya değil, inşa etmeye geldiğimiz için milletimizin huzuruna eli boş çıkmadık. Seçim beyannamemizle Türkiye Yüzyılı vizyonunun ilk 5 yıldaki somut adımlarını sıraladık. Biz çok çalıştık, iyi hazırlandık. Şimdi de 14 Mayıs'ta bunları vatandaşlarımızla birlikte sandığa gömeceğiz.

'Deprem bölgesindeki şehirlerimizi ayağa kaldıracağız'

Tüm bunları yaparken deprem bölgesini asla ihmal etmedik. Bakanlarımız sahada. Amacımız 650 bin yeni konut yaparak deprem bölgesindeki şehirlerimizi ayağa kaldırmaktır. Ülkemizi atılımlarla tanıştırmış bir iktidarız. Hem demokrasimizi geliştirmeye, hem de kalkınmamızı hızlandıracak birçok projemiz hepsi beyannamemizde var.

'Ailemizi ve evlatlarımızı maddi ve manevi tedbirlerle koruyacağız'

Bu ülkenin 85 milyon vatandaşı hangi kökenden olursa olsun aynı büyük ailenin birer ferdidir. CHP LGBT'leri besleyebilir. Terör örgütünün parlamentodaki uzantısı HDP ile LGBT'cidir. Diğer yavrucuklardan LGBT'ye karşı bir söz duydunuz mu? Ama biz ailenin kutsallığına inanıyoruz. O yüzden 14 Mayıs çok önemli. Dünyada ve ülkemizde aile kurumunu yıkmaya yönelik kampanyalar hız kazandı. Ailemizi ve evlatlarımızı maddi ve manevi tedbirlerle koruyacağız. Kuracağımız aile ve gençlik bankası bunun ilk adımı olacak. Aile kalkanı programı ile ev hanımlarından çocuklara kadar ailenin tüm bireylerine destek vereceğiz. Evlerimizin yükünü çeken ev hanımlarımıza emeklilik hakkı getiriyoruz. Emekli olmak isteyen ev hanımlarımızın primlerinin üçte birini biz karşılayacağız. Gençlerimize 2. müjdemiz eğitimlerinden iş kurmalarına, evliliklerine kadar yanlarında yer alıyoruz. Evlenmek isteyen gençlere 2 yıl geri ödemesiz, 48 ay vadeli faizsin 150 bin lira kredi vereceğiz. 3. müjdemiz ailenin tüm fertlerine. Her ailede en az 1 kişinin istihdama katılmasını temin edeceğiz. Bu amaçla istihdam edilen 1 kişinin sigorta primini gerekirse biz karşılayacağız. Bu sözlerimizi hayata geçireceğimizi en iyi sizler biliyorsunuz.

'Bunlar desteği Kandil'den alıyor'

Bunlar desteği Kandil'de terör örgütünün baronlarından alıyor. Bay Bay Kemal bu teröristlerle beraber. Meral Hanım kimlerle beraber? Bu teröristlerle beraber, HDP'yle beraber. Hani siz onlarla beraber aynı masaya oturmazdınız? Ne oldu? Ne kadar çabuk anlaştınız. Bu teröristlere benim milletim 14 Mayıs'ta yol vermez. Bunlar Diyarbakır'da 51 Kürt kardeşimi öldürenler değil mi? Bu Selo şu anda içeride değil mi? Bay Bay Kemal de, diğerleri de 'çıkaracağız' diyor. Terörist başını da çıkaracaklarmış. Bu ülke ne zamandan beri teröristleri koruyan ülke hale geldi. Benim ülkem asla teröristleri koruyan bir ülke değildir. Şimdi Bay Bay Kemal diyor ki Selo'yu çıkaracakmış. Batı'da Avrupa'da dört gözle Erdoğan nasıl gider diye bekliyor. Cumhur İttifakı ile birlikte dimdik ayaktayız. Bunlar varsın yatsın kalksın salatalık domates patates bunlarla uğraşsınlar. Bizim davamız büyük. Biz soğanı masanın üzerine koyar, yumruğumuzu vurur, öyle yeriz. Bu ülkede ne soğan, ne patates derdi var. Bu ülkede dert olan ne var ise biz çözdük zaten. Üniversitesi olmayan ilimiz yok. Çağdaş olmak budur. Herkes arabasına biniyor. Gazına basıyor Denizli'den nereye gidecekse oraya gidiyor. Daha seçildiğimiz zaman ilk iş Aydın Denizli yolunu 105 km kararını verip yaptık.

Savaş Ay'ın Bay Bay Kemal ile olan söyleşisini izlediniz mi? Okmeydanı SSK'da rehine alınan hastaları söyledim. O dönemde SSK'nın başındaydı Bay Bay Kemal. Buna 5 tane koyunu ver kaybeder gelir.

TCG Anadolu'yu 30 bini aşkın kişi ziyaret etti

Epeyce bir kavga dövüşün ardından Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday çıkarmayı başarabildiler. Bunların savunma sanayi gibi bir derdi yok. TCG Anadolu'yu 30 bini aşkın kişi ziyaret etti. Herkes mutlu ama bu mutluluğa tahammül edemeyenler var.

Adaylığımızı aylar öncesinde ilan etmiştik. Biz bazıları gibi yıkmaya değil, inşa etmeye geldiğimiz için milletimizin huzuruna boş çıkmadık. Seçim vaadimizle bu vizyonun ilk 5 adımının somut adımlarını yayımladık. Biz çok çalıştık, iyi hazırlandık. 14 Mayıs'ta ben vatandaşlarımla birlikte bunları sandığa gömeceğiz.

Tüm bu hazırlıkları yaparken deprem bölgesini ihmal etmedik. Tüm bakanlıklarımız felaket gününden beri gece gündüz sahada. Amacımız 319 bini bir yıl içinde olmak üzere 650 bin yeni konut yaparak depremde yıkılan şehirlerimizi ayağa kaldırmak.

Bu ülkenin 85 milyon vatandaşı hangi kökenden olursa olsun aynı büyük ailenin bire ferdidir. Dünyada ve ülkemizde aile kurumunu yıkmaya yönelik kampanyalar hız kazandı. CHP, LGBT bireylerini destekleyebilir. Çünkü bunlarda aile kudsiyeti diye bir şey yok. Ama biz ailemizin kudsiyetine inanıyoruz. Bu yüzden 14 Mayıs çok önemli. Bu tehditlere karşı ailelerimizi koruyacağız. Aile ve Gençlik Bankası bunun ilk adımı olacak.

Ev hanımlarına emeklilik hakkı

İlk müjdemiz ev hanımlarına. Evlerimizin yüklerini çeken ev hanımlarımıza emeklilik hakkı getiriyoruz. Primlerinin 3'te 1'ini biz ödüyoruz.

İkinci müjdemiz gençlerimize; Eğitimlerinden iş kurmalarına ve evliliklerine kadar her aşamada gençlerimizin yanında yer alıyoruz. Kimi hibe, kimi faizsiz kredi şeklindeki maddi desteklerle gençlerimizi hayata hazırlıyoruz. Evlenmek isteyen gençlerimize 2 yılı ödemesiz 48 ay vadeli, faizsiz 150 bin lira kredi vereceğiz. Böylece gençlerimiz maddi sıkıntıya düşmeden kolayca altından kalkabilecekleri şartlarla yuvalarını kurabilecek.

Üçüncü müjdemiz ailenin tüm fertlerine; Her ailede en az bir kişinin istihdama katılmasını temin edeceğiz. Bu amaçla istihdam edilen kişinin gerekirse sigorta primini, gerekirse maaşının bir kısmını biz karşılayacağız.Bu sözlerimizi hayata geçireceğimizi siz biliyorsunuz. Ülkemiz için hep ayakları yere basan plan ve projeler ürettik. Milletimiz için biz hep büyük hayaller kurduk ama hiçbir zaman hayal satmadık. Hiçbir engelin ve tuzağın bizi engellemesine izin vermedik.

Londra çıkışı

Bay bay Kemal bu 200 milyar doları getirdin de nereye boca ettin? Nerede bu para? İnanıyor musunuz bu adama? Madem getirsin hadi söyle bakalım yerini, hayatı yalan bu adamın. 200 milyar dolardan bahsediyor.

Londra'nın tefecileri bu kadar aptal mı sana para versin? Sen kimi burada aptal yerine koyuyorsun? Halkım 14 Mayıs'ta sana gereken dersi verecek.

Biz hiç hayal satmadık. Ülkemize 21 yılda 3,5 trilyon dolar yatırıma kavuşturduk. Bay bay Kemal laf ola beri gele yok. Bu başarılara ulaşmak öyle kolay olmadı. Hiçbir engelin bizi engellemesine izin vermedik. Yeni bir yol ayrımının arifesindeyiz. 14 Mayıs bay bay Kemal'in ve yanındakilerin siyasi mevta olduğu gün olacak. Adayların hepsi sizin kantarınıza çıkıyor. Gençlik kollarımıza, kadın kollarımıza çok inanıyorum. Türkiye yüzyılını kime emanet edersiniz?

Biz 21 yıldır sadece eser ve hizmet siyaseti yaptık. Ülkemizin asırlık eksikliklerini bu sayede tamamladık. Son 20 yılda Denizli'ye bugüne kadar 70 milyar yatırım yaptık.

TOKİ vasıtasıyla 10 bin 815 konutu tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettik. 834 konutun yapımına devam ediyoruz.

Aydın- Denizli- Antayla otoyolunu seneye bitiyoruz. Denizlili çiftçimize yaklaşık 4 milyar lira tutarında destek sağladık.

Karadeniz gazında sona doğru

Karadeniz doğal gazını yarın ateşliyoruz.

Bu ülke ne zamandan beri teröristleri korur hale geldi? Benim ülkem asla teröristleri koruyan bir ülke değildir.

Ben size inanıyorum, sandıkları siz patlatırsınız. Bizim davamız büyük, biz soğanı masanın üzerine koyar, yumruğumuzu vurur öyle yemesini biliriz. Bu ülkede ne soğan, ne patates, ne salatalık derdi var, dert olan ne varsa biz onları çözdük zaten. Eğitimde ilk, orta, lise kitaplarımızı masaların üzerinde görüyor muyuz, hizmet veriyor muyuz?

Biz geldik 78 üniversite vardı şimdi 208 üniversitemiz var. Üniversite olmaya ilimiz yok.

ABONE OL
Deniz feneri detay
Kızılay 160x600
TDV kurban