Dolar (USD)
31.00
Euro (EUR)
33.58
Gram Altın
2029.83
BIST 100
9374.2
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Erzurum'da "Filistin: Dün, Bugün ve Yarın" paneli yapıldı

Erzurum'da "Filistin: Dün, Bugün ve Yarın" paneli gerçekleştirildi.
Erzurum'da "Filistin: Dün, Bugün ve Yarın" paneli yapıldı
15 Aralık 2023 17:10:28
Erzurum'da "Filistin: Dün, Bugün ve Yarın" paneli gerçekleştirildi.

Atatürk Üniversitesi Genç Düşünürler Topluluğu Kulübü tarafından Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi Mavi Salon'da düzenlenen panel, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Yakutiye Kaymakamı Tuncay Kaldırım, burada yaptığı konuşmada, Kudüs'ün sadece bir şehir değil bir sembol, imtihan, dava, Müslümanlar için direniş ve isyan olduğunu söyledi.

Kudüs'ün, Müslümanların kıblesi olduğunu belirten Kaldırım, "Müslümanların idaresi altında asırlarca tam anlamıyla Darüsselam yani barışın, huzurun eli olan Kudüs ve çevresi, siyonizmin 75 yıldır devam eden işgali neticesinde bugün insanlığın vicdanını parçalayan acıların eli oldu. İsrail'in bugün Filistin'de yapmış oldukları tam manasıyla bir katliam ve soykırımdır." dedi.

"İsrail gücünü, askeri teknolojisinden, demir kubbesinden, Batılı devletlerden değil, bizim tepkisizliğimizden, eylemsizliğimizden, korkaklığımızdan alıyor." diyen Kaldırım, İslam dünyasının Kudüs imtihanında sınıfta kaldığını belirtti.

Sadece İslam dünyasının değil, tüm insanlığın da Kudüs imtihanında sınıfta kaldığına dikkati çeken Kaldırım, "Batı, böyle bir vahşet karşısında savunduğu bütün değerleri ayaklar altına almıştır. Yönetimler uyusa da 'medeniyetin beşiği' dedikleri Batı uygarlığı sussa da uluslararası kuruluşlar, yöneticiler uyusa da kör ve sağır olsalar da gerçekten dünyanın vicdanlı insanları bugün ayağa kalkmış durumda. Meşrebi, dini fark etmeksizin kalbinde, içinde birazcık vicdanı olan, oradaki kadınları, çocukları, yaşlıları gören, o çocukların ve bebeklerin bombalar altında titrediğini gören herkes isyandadır." diye konuştu.

Müslüman coğrafyasında sesini en gür ve yüksek çıkaran ülkenin sadece Türkiye olduğunu vurgulayan Kaldırım, "Bir şeyler yapıp İsrail'i rahatsız etmeliyiz. İsrail'e korkmadığımızı bir şekilde göstermeliyiz. Çünkü onlar korkmadığımızı gördüklerinde ne kadar teknolojik olursa olsunlar, ne kadar güçlü askeri kapasiteleri olursa olsun, Batı ne kadar arkalarında durursa dursun, dileyecekler ki karşılarında Müslümanlar var." şeklinde konuştu.

Kulüp Başkanı Hakan Aydın da 1917'den beri çeşitli küresel güçlerin türlü emellerle bölgeye çöreklendiğini, bu coğrafyada Filistin halkının sistematik olarak yerlerinden edildiğini ve türlü zulüm ile haksızlığa uğradığını ifade etti.

Filistin halkına sadece İsrail'in zulüm ve haksızlık yapmadığını belirten Aydın, "Küresel sermayeyi elinde bulunduran siyonistler ve onların bir çağrı ortakları menfaatleri uğruna ruhlarını adeta şeytana peşkeş çekmiş vaziyettedirler. Bize düşen bu haysiyetsiz insan müsveddelerine karşı mücadele etmektir." ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Mehmet Sait Dilek, Doç. Dr. Ali Servet Öncü ve Doç. Dr. Mustafa Tayfun Üstün'ün sunumlarıyla devam eden panele, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cemil İlbaş, akademisyenler ile öğrenciler katıldı.

Gündem haberleri, bir ülke, topluluk veya dünya genelinde en fazla ilgiyi ve dikkati çeken olayların, gelişmelerin, politika değişikliklerinin, felaketlerin ve önemli konuların medya ve kamuoyu tarafından takip edilen haberleridir. Bu haberler, genellikle siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel konuları kapsar ve toplumun günlük yaşamını, kararlarını ve bakış açılarını etkileyebilir. Gündem haberlerinin çeşitliliği oldukça geniştir. Bunlar, siyasi seçimler, hükümet değişiklikleri, ülke içi ve uluslararası ilişkiler, doğal afetler, salgın hastalıklar, ekonomik dalgalanmalar, kültürel etkinlikler, bilimsel keşifler, sanatsal eserler, spor olayları ve daha fazlasını içerebilir. Bu haberler, medyanın yanı sıra internet siteleri, televizyon, radyo ve basılı medya aracılığıyla yayınlanır.

Güncel Gündem Haberleri

Gündem haberleri toplumun bilgilendirilmesi, farkındalığın meydana getirilmesi, kamuoyu oluşturulması ve politika yapıcıların, iş dünyası profesyonellerinin, bilim insanlarının ve diğer ilgililerin stratejik kararlarını etkileyebilir. Medya kuruluşları, bu tür haberleri hızla ve doğru bir şekilde sunmaya çalışırken, kamuoyunun ilgisini çekecek başlıklar ve içerikler oluştururlar. Gündem haberleri, sürekli değişen bir yapıya sahiptir ve medyanın dinamik doğasının bir yansımasıdır. Bu haberler, okuyucuların ve izleyicilerin olayların gelişimine ayak uydurmalarını ve dünya etrafındaki önemli değişiklikleri anlamalarını sağlar. Dolayısı ile gündem haberleri, toplumu güncel olaylar ve önemli gelişmeler hakkında bilgilendirir. İzleyicilere ve okuyuculara olayların, politika değişikliklerinin, doğal afetlerin, salgın hastalıkların, kültürel etkinliklerin ve daha fazlasının ne olduğunu ve nasıl etkilediğini anlama fırsatı sunar.

Sıcak Gündem Haberleri Milat'ta

Toplumun günlük yaşamını etkileyen olayları ele alan gündem haberleri Milatgazetesi.com adresi üzerinden güncel olarak yayımlanır. Ekonomik dalgalanmalar, spor olayları, kültürel etkinlikler ve daha fazlası bu kategoriye dahil edilir ve tüm gelişmeler Milat Gazetesi'nin resmi internet adresinde yer alan gündem haberleri alanı üzerinden takip edilebilir.

teknofest
Teknofest