Dolar (USD)
32.35
Euro (EUR)
34.43
Gram Altın
2493.87
BIST 100
9814.19
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Fatih Belediyesi'nden çocukları sevindirecek hizmet

Ayvansaray'da Mahkeme Altı Halı Saha, Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan'ın katılımıyla açıldı. Turan, "Fatih'te çocukları kötü alışkanlıklardan koruyan en önemli şey spor" ifadelerini kullandı.
Fatih Belediyesi'nden çocukları sevindirecek hizmet
02 Mart 2024 19:51:58
Ayvansaray'da Mahkeme Altı Halı Saha, Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan'ın katılımıyla açıldı. Turan, "Fatih'te çocukları kötü alışkanlıklardan koruyan en önemli şey spor" ifadelerini kullandı.

Eskiden yerinde atıl park olan Mahkeme Altı Halı Saha Ayvansaray’da modern bir şekilde kuruldu. 18 m./33 m. ölçülerinde olan Mahkeme Altı Halı Saha;Yavuz Selim,Balat,Altınay,Haliç,Molla Aşkı spor kulüpleri gibi çevresinde bulunan kulüplerin alt yapı ağırlıklı çalışmalarında kullanılacak.


Fatih Ayvansaray’da Mahkeme Altı Halı Saha’nın açılışı, Fatih Kulüpler Birliği Başkanı Gökhan Ceyhan, MHP Fatih İlçe Başkanı Muharrem Caymaz, AK Parti Fatih İlçe Başkanı Yakup Yaşa ve Fatih’te bulunan amatör spor kulüpleri temsilcileri, sporcuları ve çevresinde bulunan vatandaşların katılımıyla gerçekleşti. Açılış kurdelesini kesildikten sonra Fatih Belediye Başkanı Tutan halı sahayı gezip çocuklarla fotoğraf çektirdi ve ilk topu vurup maçı başlattı.

'Fatih’te çocukları kötü alışkanlıklardan koruyan en önemli şey spor'

Mahkeme Altı Halı Saha’nın açılması ile ilgili konuşan Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, “Fatih’te çocukları kötü alışkanlıklardan koruyan en önemli şey spor. Sporda da çocuklarımızın ufak yaşta faydalandığı spor dalı futbol. Onun için de bu semt sahaları çok kıymetli işler. Fatih’in en çok ihtiyacı olan semtlerden bir tanesi Ayvansaray bölgesi. Bu bölgedeki çocuklar biraz da dezavantajlı. Eskiden burada bir semt sahası varmış ama yıllar içinde yok olmuş. Bu semt sahasını şimdi modern bir şekilde yaptık ve burada yüzlerce, binlerce yavrumuz oynayacak. Burada 100 yıllık spor kulüplerimiz var. O spor kulüpleri vesilesiyle de gençler burada spor yapacaklar” dedi.

Fatih Belediyesi’nden ücretsiz halı saha hizmeti

Yapılan halı sahaların tamamen ücretsiz olduğunu söyleyen Turan, “Bir taraftan da Mevlanakapı’da yeni bir halı saha yapıyoruz. Bunların hiçbiri ücretli değil tamamı ücretsiz. Spor kulüpleri ile belediyemiz iş birliği içerisinde. Bu halı sahaları ücretsiz işletiyoruz. Sportif alanlar geliştikçe spor gelişecek. Spor geliştikçe de çocuklarımızın kötü akışkanlıklara gitme oranı düşecektir. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

bb685e91-e5dd-4a9e-a860-b78412a3f649-1_a9b5e08bcc8bd5c920e873971457e82c.jpg

'Burası bizim için ikinci evimiz oldu'

Mahkeme Altı Halı Saha’yı ikinci evi olarak gördüğünü söyleyen Ömer İbrahim Batmaz ise, “Hayırlı olsun ilk önce. M.Ergün Turan Başkanımız bize bu halı sahayı yaptırdı. Diğer sahada biz oynayamıyorduk ve ailelerimiz izin vermiyordu. Artık her okul çıkışı burada oynayacağız. Mahallede arabalar oynamamıza izin vermiyordu. Artık burası bizim için ikinci evimiz oldu. En güzel ev” diye konuştu.

'Çocuklarımız sokakta oynuyordu'

Çocuğunu Mahkeme Altı Halı Saha’ya gönlü rahat bir şekilde futbol oynamaya gönderdiğini söyleyen Ayşe Kara, “Sahamız yeni açıldı. Çocuklarımız için çok iyi oldu. Çocuklarımız sokakta oynuyordu. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz böyle bir saha yaptığı için. Etkinliklerimiz de çoğaldı. Çocuklarımızın sokakta oynamasındaysa sahaya gelip burada oynamaları gayet güzel oldu” dedi.