Dolar (USD)
17.9543
Euro (EUR)
18.2891
Gram Altın
1017.48
BIST 100
2980
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Fenerbahçe'den flaş karar! Gidiyorlar!

Fenerbahçe'den flaş karar! Gidiyorlar!

Fenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Yargıtay kararı için Anayasa Mahkemesi'ne başvuracaklarını söyledi.

20 Ocak 2014 12:08:00

Fenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Yargıtay kararı için Anayasa Mahkemesi'ne başvuracaklarını söyledi.

Sarı-lacivertli yönetici, Cumhurbaşkanlığı'ndan gelecek olası bir affı kabul etmediklerini ve etmeyeceklerini ifade etti.
Uslu, "Biz af istemiyoruz. Öyle bir şey de istemeyiz. Anayasa Mahkemesi'ne de müracaat edeceğiz. Biz bu kanunun nasıl çıktığını biliyoruz. Değişmesini belkleyeceğiz" ifadelerini kullandı.
Başbakanın savcılara yönelik "çete" söylemine dayanarak yeniden yargılama isteyen Uslu, bu kararı hiçbir şekilde tasvip etmediklerini söyledi. İşte Uslu'nun açıklamaları:
"Nasıl iyi olalım? Rasim arkadaşım tapelerden 3 maçtan şike olduğunu anladım demiş. O zaman 17 Aralık'taki tapeleri okuduğunuzda ne anladınız? Yargıtay'dan gelen bildiri: Bunlar silahlı suç örgütü kurmaktan, baskı yaptılar diyor."
"Örgüt kuruldu, baskı yapıldı deniyor. Eski federasyon başkanları ve Aziz Yıldırım baskı yapmış. Diğer arkadaşlar nerede? Bunların da suç elemanı olması lazım. Olgun Peker'le bir çete kurduysa Aziz Yıldırım bir avantajı vardır değil mi? Son 14 senede Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın bu menajere verdiği para nedir? Araştırın bakalım. Fenerbahçe diğer kulüplerin toplamının yüzde 5'i bile değildir."
"ÖBÜR DÜNYADA HESABINI SORACAĞIZ"
"Biz af istemiyoruz. İnsanlar hapis yatacak. Aynı polis fezlekesi ve eski kahraman ilan edilen savcılar bizi yargılarsa bu adil yargılanma olmaz. Başbakan burada çete var dedi. Bu yüzden adil yargılama istiyoruz. Yıllarca spor idareciliği yaptık. 2300 sporcu istidham ediyoruz. Biz yeniden yargılanmanın önünün açılmasını istiyoruz. Biz bu yanlış işlerini Allah'a havale ediyoruz. Öbür dünyada da bunun hesabını sorarız."
"Şu anda elimize geldi Yargıtay'ın kararları, üzüntü verici. Şike var diyenleri kabul etmiyoruz. Bize artık Türkiye'de kimse inandıramaz bunu."
"Bazı arkadaşlar UEFA ile uğraşıyorlar kişilere ceza verdirmek için ama ben bunun olacağına inanmıyorum. Başbaşan bu hakimler, savcılar, polisleri temizliyorum diyorsa, bu UEFA demez mi yazık olmuş bunlara diye. Başbakan bunu söylüyorsa bunu diyorsa yanlış karar verdiğini düşünemez mi?"
"Şahsi olarak UEFA'dan bir yaptırım gelecekti. Ne oldu Milli Takım'a da yaptırım gelecekti, bir şey olmadı. Salı ve çarşamba gelince daha rahat konuşuruz. Bunu konuşalım, önemli bir şey."
"UEFA polis fezlekesine göre karar veriyor. O günkü emniyet müdür 17 maçta şike var diye açıklama var diye açıkladı. O emniyet müdürü utanmıyor mu? Neye göre söyledi. UEFA'da 0 tolerans var. Mahkeme kararıyla vermediler bu kararı."