Dolar (USD)
32.17
Euro (EUR)
34.92
Gram Altın
2421.24
BIST 100
10701.24
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Fransa Cumhurbaşkanı, İsrail Başbakanı Netanyahu ile Orta Doğu'daki gelişmeleri görüştü

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Orta Doğu'daki gelişmeleri ele aldı ve ülkesinin İsrail'in güvenliğine bağlılığını yineledi.
Fransa Cumhurbaşkanı, İsrail Başbakanı Netanyahu ile Orta Doğu'daki gelişmeleri görüştü
22 Nisan 2024 18:57:04
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Orta Doğu'daki gelişmeleri ele aldı ve ülkesinin İsrail'in güvenliğine bağlılığını yineledi.

Elysee Sarayı'ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Macron, İsrail Başbakanı Netanyahu ile telefonda görüştü.

Görüşmede, İran'ın 13 Nisan'da İsrail'e düzenlediği hava saldırısını "benzeri görülmemiş" olarak niteleyen Macron, İsrail ile dayanışma mesajı verdi.

Macron, İran'ın "kabul edilemez" saldırısının bölge genelinde askeri bir gerilim riski yarattığını belirtti ve bunun önlenmesi için tüm tarafları gerekli önlemleri almaya çağırdı.

Fransa'nın bölgesel gerilimin önlenmesi için ortaklarıyla çalıştığını kaydeden Macron, İran'ın "istikrarsızlaştırıcı" eylemlerine karşı tedbirleri güçlendirmede kararlı olduklarını vurguladı.

Öte yandan, Macron Gazze'deki insani duruma işaret ederek bir kez daha acil ve kalıcı ateşkes sağlanmasını istedi.

Macron ayrıca, İsrail'in 1 milyonu aşkın yerinden edilmiş Filistinlinin sığındığı Refah kentine saldırısına, "Gazze'de halihazırda felaket boyutunda olan durumu daha da kötüleştirecek ve gerilimi tırmandıracak" olması nedeniyle karşı çıktığını belirtti.

Batı Şeria'da yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin uyguladığı şiddete değinen Macron, İsrailli yetkililerin bu duruma son vermesini istedi.

Cumhurbaşkanı Macron, artan şiddet olaylarının "iki devletli çözüme dayalı barış anlayışını" engellediğini söyledi.

Dünya Haberleri

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.


TDV kurban
Advertisement