Dolar (USD)
32.95
Euro (EUR)
35.32
Gram Altın
2457.33
BIST 100
10679.98
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Gazze, Kurban Bayramı'nda da yalnız kalmayacak

Yeryüzü Doktorları 7 Ekim'den bu yana hayatın durduğu Gazze'de sağlık ihtiyacını karşılamak için ekipleri ile hizmet verirken aynı zamanda bağışlanan kurban emanetlerini de Gazze'ye ulaştıracak. Bölgede yaşanan zorluklar nedeniyle Gazze dışında kesilecek kurbanlar konserve haline getirilerek ihtiyaç sahipleri ile paylaşacak.
Gazze, Kurban Bayramı'nda da yalnız kalmayacak
17 May 2024 20:36:58
Yeryüzü Doktorları 7 Ekim'den bu yana hayatın durduğu Gazze'de sağlık ihtiyacını karşılamak için ekipleri ile hizmet verirken aynı zamanda bağışlanan kurban emanetlerini de Gazze'ye ulaştıracak. Bölgede yaşanan zorluklar nedeniyle Gazze dışında kesilecek kurbanlar konserve haline getirilerek ihtiyaç sahipleri ile paylaşacak.

Melike TURANOĞLU ACUN

Tam 223 gündür Gazze’deki saldırıların altında 20 kişilik ekibi ile acil yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren Yeryüzü Doktorları, bu yıl da şartların giderek zorlaştığı bölgede kurban organizasyonları düzenleyecek. “Kurban Olsun, Sağlık Olsun” kampanyası ile Türkiye dahil 22 ülkede faaliyetlerini yürütecek olan dernek, Gazze’ye Kurban Bayramı boyunca bağışçılarının vekaletlerini ulaştıracak.

Kurban etleri konserve haline getirilecek

Kurban kesimlerini güvenlik ve operasyon zorlukları nedeniyle Gazze dışında gerçekleştirmeyi planlayan Yeryüzü Doktorları, üçüncü bir ülkede yapacağı kurban organizasyonunda kesimi gerçekleştirilen kurbanları konserve haline getirecek. Hazırlanan konserveleri soğuk zinciri kırılmadan ve son kullanma tarihi geçmeden Gazze halkına ulaştıracak.

İslami usüllere uygun şekilde ve steril ortamda kesilen kurbanların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için Yeryüzü Doktorları çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 7 Ekim’den beri bölgede sağlık hizmeti ve medikal malzeme desteği veren dernek, konserveleri sınır kapısından geçirip Gazze’deki ekibe teslim edecek ve şehrin her noktasında dağıtacak.

Gazze’de 300 bin kişinin yanında oldular

Saldırıların şiddetiyle tarihin en acı günlerini yaşayan Gazze’de Yeryüzü Doktorları bugüne kadar 20 binden fazla kişiye acil müdahalede bulundu, zorlu ameliyatları gerçekleştirdi. Saldırılar sonucu yıkılan kliniğindeki malzemeleri hastanelere sevk eden dernek, tıbbi ve medikal malzemeleriyle on binlerce Gazzelinin yaralarını sarmasına destek oldu.

Gazze’deki sağlık ekibi şehrin güneyindeki sağlık hizmetlerine Ahdi ve Avrupa Hastanelerinde devam ediyor. Tıbbi ve medikal alanda desteğinin yanı sıra 55 binden fazla kişiye sıcak yemek, 33 binden fazla kişiye de gıda desteği yapan dernek insani yardım faaliyetleriyle de Gazzelilerin yaralarını sarmaya devam ediyor. Yardım çalışmaları kapsamında eş zamanlı olarak Mısır’dan içerisinde gıda, hijyen, ilaç ve ihtiyaç malzemesi bulunan sevkiyatlarını da düzenli olarak Gazze’ye ulaştıran dernek 7 Ekim’den beri 300 binden fazla Gazzeli’ye destek oldu.

Gündem haberleri, bir ülke, topluluk veya dünya genelinde en fazla ilgiyi ve dikkati çeken olayların, gelişmelerin, politika değişikliklerinin, felaketlerin ve önemli konuların medya ve kamuoyu tarafından takip edilen haberleridir. Bu haberler, genellikle siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel konuları kapsar ve toplumun günlük yaşamını, kararlarını ve bakış açılarını etkileyebilir. Gündem haberlerinin çeşitliliği oldukça geniştir. Bunlar, siyasi seçimler, hükümet değişiklikleri, ülke içi ve uluslararası ilişkiler, doğal afetler, salgın hastalıklar, ekonomik dalgalanmalar, kültürel etkinlikler, bilimsel keşifler, sanatsal eserler, spor olayları ve daha fazlasını içerebilir. Bu haberler, medyanın yanı sıra internet siteleri, televizyon, radyo ve basılı medya aracılığıyla yayınlanır.

Güncel Gündem Haberleri

Gündem haberleri toplumun bilgilendirilmesi, farkındalığın meydana getirilmesi, kamuoyu oluşturulması ve politika yapıcıların, iş dünyası profesyonellerinin, bilim insanlarının ve diğer ilgililerin stratejik kararlarını etkileyebilir. Medya kuruluşları, bu tür haberleri hızla ve doğru bir şekilde sunmaya çalışırken, kamuoyunun ilgisini çekecek başlıklar ve içerikler oluştururlar. Gündem haberleri, sürekli değişen bir yapıya sahiptir ve medyanın dinamik doğasının bir yansımasıdır. Bu haberler, okuyucuların ve izleyicilerin olayların gelişimine ayak uydurmalarını ve dünya etrafındaki önemli değişiklikleri anlamalarını sağlar. Dolayısı ile gündem haberleri, toplumu güncel olaylar ve önemli gelişmeler hakkında bilgilendirir. İzleyicilere ve okuyuculara olayların, politika değişikliklerinin, doğal afetlerin, salgın hastalıkların, kültürel etkinliklerin ve daha fazlasının ne olduğunu ve nasıl etkilediğini anlama fırsatı sunar.

Sıcak Gündem Haberleri Milat'ta

Toplumun günlük yaşamını etkileyen olayları ele alan gündem haberleri Milatgazetesi.com adresi üzerinden güncel olarak yayımlanır. Ekonomik dalgalanmalar, spor olayları, kültürel etkinlikler ve daha fazlası bu kategoriye dahil edilir ve tüm gelişmeler Milat Gazetesi'nin resmi internet adresinde yer alan gündem haberleri alanı üzerinden takip edilebilir.

VF kat sağ