Dolar (USD)
32.33
Euro (EUR)
34.43
Gram Altın
2436.49
BIST 100
9814.19
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Genç Yeryüzü Doktorları Gazze için sessiz yürüyüş yaptı

Yeryüzü Doktorları'nın gönüllü üniversite öğrencilerinden oluşan Genç Yeryüzü Doktorları toplulukları, Gazze'deki insani krize dikkati çekmek için 17 ilde, "Gazze için Ses Ver" başlığıyla sessiz yürüyüş düzenledi.
Genç Yeryüzü Doktorları Gazze için sessiz yürüyüş yaptı
22 Şubat 2024 11:02:04
Yeryüzü Doktorları'nın gönüllü üniversite öğrencilerinden oluşan Genç Yeryüzü Doktorları toplulukları, Gazze'deki insani krize dikkati çekmek için 17 ilde, "Gazze için Ses Ver" başlığıyla sessiz yürüyüş düzenledi.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, dernek, 7 Ekim'den beri artarak devam eden insani krizde ilk gününden beri çalışmalarını sürdürürken, Genç Yeryüzü Doktorları da bu zamana kadar gerçekleştirdikleri sempozyum ve fotoğraf sergileriyle Gazze'nin durumuna dikkati çekti.

Kermeslerle yardım çalışmalarında bulunan gençler, sağlık kurumlarına ve çalışanlarına yönelik devam eden saldırılar için son olarak "Gazze İçin Ses Ver" etkinliği düzenleyerek tepkilerini dile getirdi.

Sağlık sisteminin çöktüğü Gazze'nin sesini duyurmak için bir araya gelen 23 farklı üniversitedeki Genç Yeryüzü Doktorları gönüllüleri, Ankara, İstanbul, Konya, Niğde, Kars, Düzce, Erzincan, Hatay, Rize, Kocaeli, Edirne, Sivas, Diyarbakır, Gaziantep, Balıkesir, Aksaray ve Manisa'da üniversite kampüsleri ve şehir meydanlarında buluştu.

Üniversitelerin tıp, diş, eczacılık ve sağlık bilimleri fakültelerinde öğrenci olan dernek üyeleri gerçekleştirdikleri sessiz yürüyüşte, saldırıda hayatı kaybeden meslektaşlarının isimlerinin yazdığı yaka kartları taktı ve dövizler taşıdı.

Gündem haberleri, bir ülke, topluluk veya dünya genelinde en fazla ilgiyi ve dikkati çeken olayların, gelişmelerin, politika değişikliklerinin, felaketlerin ve önemli konuların medya ve kamuoyu tarafından takip edilen haberleridir. Bu haberler, genellikle siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel konuları kapsar ve toplumun günlük yaşamını, kararlarını ve bakış açılarını etkileyebilir. Gündem haberlerinin çeşitliliği oldukça geniştir. Bunlar, siyasi seçimler, hükümet değişiklikleri, ülke içi ve uluslararası ilişkiler, doğal afetler, salgın hastalıklar, ekonomik dalgalanmalar, kültürel etkinlikler, bilimsel keşifler, sanatsal eserler, spor olayları ve daha fazlasını içerebilir. Bu haberler, medyanın yanı sıra internet siteleri, televizyon, radyo ve basılı medya aracılığıyla yayınlanır.

Güncel Gündem Haberleri

Gündem haberleri toplumun bilgilendirilmesi, farkındalığın meydana getirilmesi, kamuoyu oluşturulması ve politika yapıcıların, iş dünyası profesyonellerinin, bilim insanlarının ve diğer ilgililerin stratejik kararlarını etkileyebilir. Medya kuruluşları, bu tür haberleri hızla ve doğru bir şekilde sunmaya çalışırken, kamuoyunun ilgisini çekecek başlıklar ve içerikler oluştururlar. Gündem haberleri, sürekli değişen bir yapıya sahiptir ve medyanın dinamik doğasının bir yansımasıdır. Bu haberler, okuyucuların ve izleyicilerin olayların gelişimine ayak uydurmalarını ve dünya etrafındaki önemli değişiklikleri anlamalarını sağlar. Dolayısı ile gündem haberleri, toplumu güncel olaylar ve önemli gelişmeler hakkında bilgilendirir. İzleyicilere ve okuyuculara olayların, politika değişikliklerinin, doğal afetlerin, salgın hastalıkların, kültürel etkinliklerin ve daha fazlasının ne olduğunu ve nasıl etkilediğini anlama fırsatı sunar.

Sıcak Gündem Haberleri Milat'ta

Toplumun günlük yaşamını etkileyen olayları ele alan gündem haberleri Milatgazetesi.com adresi üzerinden güncel olarak yayımlanır. Ekonomik dalgalanmalar, spor olayları, kültürel etkinlikler ve daha fazlası bu kategoriye dahil edilir ve tüm gelişmeler Milat Gazetesi'nin resmi internet adresinde yer alan gündem haberleri alanı üzerinden takip edilebilir.