Dolar (USD)
31.14
Euro (EUR)
33.81
Gram Altın
2033.46
BIST 100
9179.48
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Göçmen kaçakçılarına "KALKAN-12" operasyonu: 49 gözaltı

10 Şubat 2024 12:58:40
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere karşı yürütülen "KALKAN-12" operasyonlarında 49 organizatör ve 142 düzensiz göçmenin yakalandığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, göçmen kaçakçılığını önlemek amacıyla Türkiye'nin her bölgesinde kararlılıkla sürdürülen operasyonların devam edeceğini vurguladı.

Yerlikaya, Türkiye'yi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan göçmen kaçakçılarına fırsat verilmeyeceğini belirtti.

Edirne, İstanbul, İzmir, Diyarbakır ve Amasya'da gerçekleştirilen operasyonlarda 49 göçmen kaçakçılığı organizatörü ve 142 düzensiz göçmenin yakalandığını ifade eden Yerlikaya, yapılan aramalarda 5 adet ruhsatsız tabanca ve tüfek, 6 araç ile birlikte çok miktarda döviz ve Türk lirasının ele geçirildiğini aktardı.

Bakan Yerlikaya, operasyonların koordinasyonunu sağlayan valilere, Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticaretiyle Mücadele Dairesi'ne, operasyonların düzenlenmesinde görev alan polis ve jandarma birimlerine, ve Göç İdaresi Başkanlığı personeline teşekkür etti.


teknofest
Teknofest