Dolar (USD)
32.78
Euro (EUR)
35.08
Gram Altın
2458.25
BIST 100
10471.32
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Halk TV'nin 'ikinci tur' çağrısı: Demirtaş için sandığa gidin

15 May 2023 00:05:07
​Türkiye seçimi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yana yaptı. Halk TV'de 2.tura kalan seçimleri yorumlayan Ayşenur Arslan seçmenlere "Bakın Reisçilere ölümüne ölümüne. Bu kadar çabuk moral bozulmasın. Osman Kavala, Selahattin Demirtaş için sandığa gitmeliyiz" dedi.

Türkiye seçimi yaptı ve Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan karşısında beklediği bir sonuç alamadı. Halk TV'de 2.tura kalan seçimleri yorumlayan Ayşenur Arslan seçmenlere "Bakın Reisçilere ölümüne ölümüne. Bu kadar çabuk moral bozulmasın. Osman Kavala, Selahattin Demirtaş için sandığa gitmeliyiz" dedi.

Türkiye'de halk, 14 Mayıs'ta sandığa giderek cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri için tercihlerini ortaya koydu. Oy sayımı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49,50 ile sandıktan yine birinci çıktı.

Diğer cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun oy oranı ise yüzde 44,85 olarak kayıtlara geçti. Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan karşısında beklediği sonucu alamaması, seçmenlerinin moralini bozdu.

İkinci tura kalan seçimlerle ilgili Halk TV canlı yayınında muhalefete yakınlığıyla bilinen Ayşenur Arslan değerlendirmelerde bulundu.

'Kavala ve Demirtaş için sandığa gitmeliyiz'

Kılıçdaroğlu destekçilerine seslenen Arslan, moral bozulmaması gerektiğini ve Demirtaş ile Kavala'nın serbest bırakılması için sandığa gidilmesi gerektiğini söyledi.

Ayşenur Arslan şu ifadeleri kullandı:

Bakın Reisçilere 'ölümüne ölümüne', bu kadar çabuk moral bozulmasın.

Osman Kavala, Çiğdem Mater, Mücella Yapıcı, Selahattin Demirtaş, Selçuk Mızraklı; onlar için sandığa gitmek gerekiyor. Daha kim bilir ne için..

Çocuklarınız için sandığa gitmeniz gerekiyor. Doğru dürüst çağdaş bir ülkede yaşasınlar, çağdaş bir eğitim alsınlar diye.. Eurovision'u seyretsin diye! Daha ne diyeyim..

ABONE OL
Deniz feneri detay
Kızılay 160x600