Dolar (USD)
32.18
Euro (EUR)
35.00
Gram Altın
2499.16
BIST 100
10643.58
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Hamas'ın elindeki İsrail esir Netanyahu'ya ateş püskürdü

24 Nisan 2024 20:39:34
Kassam Tugayları, İsrailli 23 yaşındaki esir Hersh Goldberg-Polin'in videosunu yayınladı. Goldberg-Polin, yaptığı açıklamada, "Hava kuvvetleri bombardımanlarında benim gibi yaklaşık 70 esir öldü" ifadelerini kullandı.

İşgalci İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları sürerken Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, ABD vatandaşı da olan İsrailli esir 23 yaşındaki Hersh Goldberg-Polin'in videosunu yayınladı.

Videoda elinin kesildiği görülen Goldberg-Polin, geçtiğimiz sene 7 Ekim’de Re'im yakınlarındaki Supernova Festivali’nde esir düştüğünü söyledi. Kendisini ve etrafındaki insanları korumayı kendisine görev edindiğini çünkü o gün onları koruyacak kimsenin olmadığını belirtti.

'Başarısız olduğu için kendinizden utanmalısınız'

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve hükümetinin kendisinden utanması gerektiğini vurgulayan Goldberg-Polin, "Binlerce diğer vatandaşla birlikte bizi ihmal ettiniz. Bizi 200 gün boyunca terk ettiğiniz ve ordunun tüm çabaları başarısız olduğunuz için kendinizden utanmalısınız." ifadelerini kullandı.

'Size teklif edilen tüm anlaşmaları reddettiğiniz için utanmalısınız'

İsrail’in hava saldırılarında kendisi gibi yaklaşık 70 esirin öldüğünü aktaran Goldberg-Polin, "Size teklif edilen tüm anlaşmaları reddettiğiniz için utanmalısınız. Bu kabusu sona erdirmek istemiyor musunuz? Binyamin Netanyahu ve hükümet üyeleri, ailelerinizle öğle yemeği yediğiniz bir zamanda, yeraltında susuz, yemeksiz, güneşsiz ve uzun süredir tedaviye ihtiyaç duyan biz esirleri düşünün. Size soruyorum Netanyahu, hükümetiniz ve kabineniz burada olduğumuz her gün bizi daha fazla görmezden geliyor. Sizden bekleneni yapın ve bizi derhal evlerimize geri getirin yoksa bu sizin için çok mu fazla?" serzenişinde bulundu.