Dolar (USD)
32.18
Euro (EUR)
35.00
Gram Altın
2499.16
BIST 100
10643.58
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Hamas'tan Erdoğan'ın 'Kuvay-ı Milliye' sözlerine yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Yaptığı konuşmada Filistin direnişine ve Hamas'a desteklerini ileten
Hamas'tan Erdoğan'ın 'Kuvay-ı Milliye' sözlerine yanıt
17 Nisan 2024 17:53:36
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Yaptığı konuşmada Filistin direnişine ve Hamas'a desteklerini ileten

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Hamas'tan teşekkür geldi. Hamas, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a minnettar olduğunu ileten bir açıklama yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Yaptığı konuşmada Filistin'e ve Hamas'a desteklerini ileten Erdoğan, "Milli mücadelede Kuvayi Milliye neyse Hamas da aynen odur." sözleriyle Hamas'ın, Filistin topraklarını işgalci İsrail'e karşı savunan bir direniş hareketi olduğunu bir kez daha vurguladı.

Hamas'tan Erdoğan'a teşekkür mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması sonrası yazılı açıklama yayınlayan Hamas, Erdoğan'a minnettar olduklarını dile getirdi. Erdoğan'ın Filistin'in bağımsızlık mücadelesine verdiği desteği takdir eden Hamas, Türkiye'ye minnettarlıklarını iletti.

Hamas'ın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, Filistin halkını ve topraklarını özgürleştirme ve bağımsızlık mücadelesini sürdürme konusundaki kararlılığını yeniden teyit ettiği açıklamalarını yüksek bir şekilde takdir ediyor, Gazze'de ateşkes çağrısında bulunulması gerektiğinin üzerinde durduğu için de kendisine minnettarlık duyuyoruz.

Sayın Erdoğan'ın, Türkiye'nin Kurtuluş Savaşı sırasındaki ulusal güçlerin rolünü, Hamas'ın meşru mücadelesinde Filistin halkını, topraklarını ve kutsal değerlerini savunma rolüyle benzetmesi, hareketin ve mücadelesinin cesurca desteklenmesinden dolayı gurur duyuyoruz.

Bu cesur açıklamalar ve Sayın Erdoğan'ın onurlu duruşu, kardeş Türk halkının tarihi ve köklü tutumunu yansıtmaktadır. Onun bu tutumu, Filistin'deki mücadelede cesur bir ses olmayı sürdürecek ve Gazze'deki insanlarımıza destek olacaktır.

Bu açıklamalar ayrıca, halkımızın topraklarını özgürleştirme, geri dönme ve bağımsız devletini ve başkenti Kudüs'ü kurma hakkını destekleme konusundaki kararlılığını göstermektedir.”