Dolar (USD)
32.18
Euro (EUR)
34.93
Gram Altın
2507.25
BIST 100
10895.25
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

İletişim Başkanı Altun: 15 Temmuz milletin zaferinin adıdır

İletişim Başkanı Altun, "15 Temmuz, özgür ve bağımsız Türkiye'yi ortadan kaldırma girişimiydi. Ve fakat bu aziz millet ne hain terör örgütü FETÖ'ye ne de onun hamisi olan emperyalistlere fırsat verdi. Bu aziz millet, lideri Erdoğan ile birlikte terörizmi, darbecileri, işgalcileri tepeledi. 15 Temmuz bu yönüyle milletin zaferinin adıdır" dedi.
İletişim Başkanı Altun: 15 Temmuz milletin zaferinin adıdır
15 Temmuz 2023 21:48:54
İletişim Başkanı Altun, "15 Temmuz, özgür ve bağımsız Türkiye'yi ortadan kaldırma girişimiydi. Ve fakat bu aziz millet ne hain terör örgütü FETÖ'ye ne de onun hamisi olan emperyalistlere fırsat verdi. Bu aziz millet, lideri Erdoğan ile birlikte terörizmi, darbecileri, işgalcileri tepeledi. 15 Temmuz bu yönüyle milletin zaferinin adıdır" dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Beylerbeyi Stadyumu'nda düzenlenen "Türkiye Yüzyılının Kahramanları" programında hain darbe girişimine değindi. Altun, darbe girişiminin aslında işgal girişimi olduğunu ve Türkiye'nin bu tehditle karşı karşıya kaldığını hatırlattı.

'15 Temmuz bir destandır, milletin lideriyle birlikte yazdığı bir destan'

15 Temmuz’da bu ülkeye diz çöktürmek isteyen müstevliler ile emperyalistlerin eli kanlı bir terör örgütünü maşa ettiklerini vurgulayan Altun, şöyle devam etti:

"15 Temmuz, özgür ve bağımsız Türkiye’yi ortadan kaldırma girişimiydi. 15 Temmuz, istiklalimize ve istikbalimize vurulmuş bir darbeydi. 15 Temmuz, milletin kalbine sokulmaya çalışılan bir hançerdi. Ve fakat bu aziz millet ne hain terör örgütü FETÖ’ye ne de onun hamisi olan emperyalistlere fırsat verdi. Bu aziz millet lideri Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte terörizmi, darbecileri, işgalcileri tepeledi. 15 Temmuz bu yönüyle milletin zaferinin adıdır. 15 Temmuz bu yönüyle milli iradenin gücünün tescilidir. Türkiye'de demokrasinin ne denli köklü ne denli köklü olduğunun kanıtıdır. 15 Temmuz bu yönüyle milli birlik ve bütünlüğümüzün simgesidir. 15 Temmuz bu yönüyle mazlumların umudur emperyalistlerin kabusudur. 15 Temmuz bir destandır, milletin lideriyle birlikte yazdığı bir destan."

Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü ifadelerine atıfta bulunarak, milletin bu çağrıya cevap verdiğini ve FETÖ ve arkasındaki emperyalistlerin başarılı olamadığını belirtti. 15 Temmuz'da milletin dünya siyaset tarihine ve demokrasi tarihine geçecek bir direniş sergilediğini söyledi.

Bu şanlı direnişin kahramanlarına selam gönderdi ve şehitlerin ruhunun şad olmasını diledi. Şehitlerin mekanlarının cennet, makamlarının yüce olmasını temenni etti. Altun, 15 Temmuz'da canını düşünmeden ülkesi, milleti ve ümmeti için sokaklara ve meydanlara çıkan kahramanların Türkiye Yüzyılı'nın kahramanları olduğunu vurguladı.

Altun, 15 Temmuz anma programlarının ana başlığını "Türkiye Yüzyılı'nın Kahramanları" olarak koyduklarını ifade ederek, "15 Temmuz kahramanları bize Türkiye Yüzyılı'nı hediye eden kahramanlardır." diye konuştu.

'Bu hain örgütün etkisi kırıldıkça devletimizin manevra kabiliyeti arttı'

15 Temmuz'da darbe görünümlü işgal girişimi bertaraf edilmesinin ardından FETÖ'nün devlet kurumlarından çok daha güçlü şekilde temizlendiğini ve devletin çok daha güçlü olduğunu vurgulayan Altun, şöyle konuştu:

"Zira bu zehirli yapı, yıllar yılı emperyalistlerin içimizdeki ajanları olarak faaliyet gösterip çeşitli kumpaslara, demokrasi karşıtı müdahalelere imkan sağladı. Bu hain örgütün etkisi kırıldıkça devletimizin manevra kabiliyeti arttı, başta terörizmle mücadele olmak üzere ülkemizin menfaatine olacak birçok adım atılabildi. Terörü kaynağında kurutma stratejisi 15 Temmuz sonrasında hayata geçirilebildi. Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve diğer etkili askeri harekatlar ülkemizin teröre karşı mücadelesi bağlamında çok önemli kazanımlar elde etmemizi sağladı. FETÖ’yle mücadelede bugüne değin çok önemli kazanımlar elde ettik. DEAŞ ve PKK’yla yürüttüğümüz mücadelede nasıl terörü kaynağında kurutma anlayışı esassa FETÖ’yle mücadelede de aynı anlayış esastır."

'FETÖ’nün de dünyanın neresinde olursa olsun inine giriyoruz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çok esaslı bir ilkesi olduğuna dikkati çeken Altun, "Cumhurbaşkanımız, bu türden kirli zehirli yapılar söz konusu olduğunda der ki, 'taarruz, taarruz, taarruz!' Savunma yok, hücum var. FETÖ’nün de dünyanın neresinde olursa olsun inine giriyoruz. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar devletimiz bu hain terör örgütünün mensuplarını bulacak ve yüce Türk yargısına emanet edecek." değerlendirmesini yaptı.

Türkiye'nin dosta güven veren, düşmana korku salan bir devlet olduğunu belirten Altun, 15 Temmuz sonrasında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin inşasının mümkün olduğunu ve 2018 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk cumhurbaşkanı olduğunu aktardı.

TDV kurban