Dolar (USD)
18.4191
Euro (EUR)
17.8508
Gram Altın
973.15
BIST 100
3281.61
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

İlk Roman kafile Umre yolcusu

İlk Roman kafile Umre yolcusu

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığınca başlatılan proje kapsamında, İzmir ve Manisa'dan belirlenen ve 33 kişiden oluşan ilk Roman kafile, 12 Mayıs'ta Umre'ye gidecek.

15 Nisan 2016 09:24:00

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığınca başlatılan proje kapsamında, İzmir ve Manisa'dan belirlenen ve 33 kişiden oluşan ilk Roman kafile, 12 Mayıs'ta Umre'ye gidecek.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, göreve başladığında iki Roman kadının Umre'ye gitme talebinde bulunması üzerine Roman vatandaşların Umre'ye gönderilmesine ilişkin bir proje hazırladıklarını belirtti.

Okul, hastane, sağlık ocağı, cami yaptıran hayırseverlerin katkısıyla Umre'ye gitmek isteyen ancak maddi durumu iyi olmayan Roman vatandaşları kutsal topraklara göndermek için kolları sıvadıklarını anlatan Özdağ, şunları söyledi:

"Yaptığımız çalışmalar neticesinde ilk kafilemizi 12 Mayıs'ta gönderiyoruz. Birinci turda Manisa ve İzmir'den 33 Roman vatandaşımız, daha sonra Bursa ve Çanakkale'den 33 kişi, ardından Edirne, daha sonra İstanbul'dan 2 grup halinde Roman vatandaşlarımızı Umre'ye göndereceğiz. Konya, Artvin, Diyarbakır gibi çeşitli illerden de 10 grup halinde, 330 Roman vatandaşımızın Hz. Peygamberimizin bulunduğu toprakları görmesine vesile olacağız."

"Gelin Roman kardeşlerimize de Umre'ye gönderelim"

Hayırseverlere de çağrıda bulunan Özdağ, "(Hayır yapmak istiyorum) diyenler varsa, okul, sağlık ocağı, hastane yaptığınız gibi, yoksul gençlere burs verdiğiniz gibi gelin Türkiye'de Roman kardeşlerimize de Umre'ye gönderelim. Bunu yaparsak da sevap kazanırız diye düşünüyorum." diye konuştu.

12 Mayıs'ta yola çıkacak ilk kafilenin 21 Mayıs'ta döneceğini ve bir gün sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret ederek, hurma ile zemzem suyu ikram edeceklerini belirten Özdağ, Erdoğan'ın Roman vatandaşların gönlünde ayrı bir yere sahip olduğunu aktardı.

AA

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement