Dolar (USD)
32.19
Euro (EUR)
34.93
Gram Altın
2504.82
BIST 100
10895.25
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Demir Kubbe'yi hackleyen Filistinlilerden bir siber operasyon daha

13 Ekim 2023 10:45:36
Kassam Tugayları'nın İsrail işgaline karşı başlattığı Aksa Tufanı operasyonunda Filistinliler, siber yeteneklerini devreye sokuyor. Daha önce Demir Kubbe'yi etkisiz hale getirmeyi başaran Filistin güçleri, şimdi de reklam panolarını hackledi.

Bir yandan Kassam Tugayları kurtuluş mücadelesi için işgalcilerle çatışmaya girerken, diğer taraftan siber saldırılar düzenleniyor.

Esir askerler reklam panolarında

Siber operasyon düzenleyen Filistinli hackerlar, Aksa Tufanı'nda esir alınan İsrail askerlerin görüntülerini Holon bölgesindeki reklam panolarından yayınladı.

2 saat içerisinde Demir Kubbe’yi devre dışı bırakmışlar

Kassam Tugayları’nın cephe taarruzuyla başlayan Aksa Tufanı’nı aşama aşama değerlendiren Dr. Eray Güçlüer,"Demir kubbe nasıl devre dışı kaldı? İsrail 5 bin füze ve roketten ancak yüzde 10’unu düşürebilmiş. Yani 4 bin 500 füze ve roket hedefini bulmuş. Bunun bir sebebi de, füze saldırısı başlamadan önce Hamas güçleri, Demir Kubbe istasyonlarına sızıp bazı istasyonlarını yok etmişler. Bunun için de İsrail ordusunu köreltecek sinyal bozucu cihazlar kullanmışlar yaklaşık 2 saat. Yani 2 saat İsrail ordusu kör ve sağır kalmış. Bu esnada Demir Kubbenin istasyonlarını yok etmişler. Dolayısıyla büyük bir açıklık oluşmuş. Bu da çok önemli bir strateji” ifadelerini kullandı.

TDV kurban